sim
naturhouse
Wiadomości Miasto Koło Cera naczynkowa - czy można wyglądać pięknie, gdy się ją posiada?

Cera naczynkowa - czy można wyglądać pięknie, gdy się ją posiada?

10-10-2017 10:25 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 1,471 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Cera naczynkowa - czy można wyglądać pięknie, gdy się ją posiada?
Foto:
Cera naczynkowa jest w Polsce powszechna – częste zmiany temperatury, jasna karnacja, a także predyspozycje genetyczne sprawiają, że Polki nierzadko zmagają się czerwienieniem na twarzy czy powstawaniem pajączków na policzkach i nosie. Czy mając cerę naczynkową, można wyglądać pięknie na co dzień?

Cera naczynkowa charakterystyka

Przede wszystkim powinno się pamiętać, że cera naczynkowa nie jest chorobą. Jest to rodzaj cery, który charakteryzuje umiejscowienie naczyń krwionośnych pod skórą znacznie płycej niż w przypadku cery normalnej. Z tego powodu buzia często staje się silnie zaczerwieniona na skutek zmiany temperatury, wypicia alkoholu czy zjedzenia ostrej lub gorącej potrawy. Ponadto na twarzy zauważalne są drobne pajączki, które zwykle znajdują się na policzkach i nosie. Jeżeli chce się dowiedzieć więcej na temat cery naczynkowej, warto przeczytać http://pieknieizdrowo.pl/pajaczkom-mowimy-cera-naczynkowa-lupa/

Cerę naczynkową mają kobiety w każdym wieku. Wbrew powszechnej opinii ten typ cery nie pojawia się u pań dojrzałych – ma się go od zawsze. Zwykle za rozszerzanie się naczynek odpowiedzialne są estrogeny, które zmniejszają elastyczność naczyń krwionośnych. Z tego powodu rozszerzone naczynka nie mogą wrócić do pierwotnej formy, przez co na twarzy pozostają rumieńce, które nie znikają.

Cera naczynkowa pielęgnacja

W przypadku cery naczynkowej szczególnie ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Aby dowiedzieć się, jak codziennie dbać o twarz z rozszerzonymi naczynkami i skłonnością do powstawania pajączków, czytaj artykuły o pielęgnacji twarzy. Warto pamiętać, że rodzaj stosowanych kosmetyków do cery naczynkowej powinno się zmieniać wraz z porami roku i wysokością temperatur. Skóra tego typu jest szczególnie wrażliwa na ciepło i zimno, dlatego wymaga troskliwej pielęgnacji i ochrony w czasie upałów i mrozów. Dzięki używaniu odpowiednich kosmetyków i stosowaniu prawidłowo dobranych zabiegów kosmetycznych, można zmniejszyć prawdopodobieństwo powstawania pajączków i kłopotliwego czerwienienia skóry.

Cera naczynkowa leczenie

Niestety, niekiedy cera naczynkowa wygląda źle pomimo prawidłowej pielęgnacji. W takich przypadkach zaleca się rozpoczęcie leczenia dermatologicznego lub w gabinecie medycyny estetycznej. Leczenie może uchronić nie tylko przed pojawianiem się dużych pajączków, lecz również przed trądzikiem różowatym. Informacje na temat zabiegów leczniczych stosowanych w przypadku cery naczynkowej można znaleźć na http://pieknieizdrowo.pl/

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!