sim
marzena pilarska
Wiadomości Miasto Koło Wakacje na rowerze

Wakacje na rowerze

15-09-2010 08:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,642 | Komentarzy: 0
Wakacje na rowerze
Foto:
zacisze
W poprzednim miesiącu pisaliśmy o startach naszego młodego kolarza Bartosza Bejma. Jeździ on w zawodach kolarstwa górskiego MTB na terenie naszego kraju. Po pracowitym czerwcu oraz lipcu przyszedł równie pracowity sierpień.
Sierpień rozpoczął od kolejnego startu w Krakowie, w którym odbyła się następna edycja Bike Maraton. Do pokonania była trasa 59 km a pokonanie jej zajęło Bartkowi 2h 41min co dało mu 6. miejsce w swojej kategorii.

Ciekawym startem dla młodego kolarza był wjazd na Śnieżkę. Udało się to w dniu 8 sierpnia, gdzie nasz kolarz zdobył Śnieżkę w czasie 1h 10min zajmując 3. miejsce w swojej kategorii i 30. w kategorii open.

W dniu 14 sierpnia Bartosz wystartował w Mistrzostwach Polski mini maratonu, które odbyły się w Jeleniej Górze. Trasa jak twierdzi - była przygotowana bardzo dobrze… zjazdy, podjazdy, było bardzo dużo błota, wody i piachu czyli wszystko czego potrzeba w MTB. Trasę 30 km pokonał w 1h 09min zdobywając ex aequo 4. miejsce wraz z klubowym kolegą Michałem Jędrzejczakiem.

Kolejny start to start w Hermanowie, w pięknej scenerii stadniny koni. Do pokonania ponad 30 km, czas - 1h 04 min i 3. miejsce w kategorii, 8. w open.

22 sierpnia w miejscowość Wałcz odbył się Gryf Maraton MTB. Trasa sucha piaszczysta, dystans mega 39km, który Bartek pokonał w 1h 34min zajmując tym samym 11. miejsce w kategorii M2 i 20. miejsce open.

28 sierpnia to kolejna edycja Bike Maraton, tym razem w Wieluniu, gdzie w tym czasie padało cały dzień. Start o godzinie 11:00 rozpoczął się rundą honorowa po mieście. Dystans Mega jaki w tym dniu pokonał Bartek to 68km wraz z rundą honorową (6km). Czas 3h, 6. miejsce w kategorii i 43. open.

Kolejny start to Mistrzostwa Wielkopolski na Dziewiczej Górze w Poznaniu. Należy zaznaczyć, że dzień wcześniej odbył się maraton, na którym Bartek przejechał 68km. Mimo to nasz kolarz znalazł się na 7. pozycji na mecie z czasem 1h 10min na dystansie 22 km.

Lista startów w miesiącu sierpniu:
01 sierpień – Kraków (Bike Maraton)
08 sierpień – Diallo Uphill Race Śnieżka
14 sierpień – Jelenia Góra (Bike Maraton)
15 sierpień - Hermanów (Maraton MTB)
22 sierpień – Wałcz (Gryf Maraton MTB)
28 sierpień – Wieluń (Bike Maraton)
29 sierpień – Dziewicza Góra (Thule Cup) (Mistrzostwa Wielkopolski XC)

Bartkowi życzymy sukcesów na koniec sezonu kolarskiego, który już niebawem.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!