Autor: 19 Wrzesień 2010 przeczytasz w ok. 3 min.
©
(1) | Czytano:
7,805 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

W meczu 7. kolejki IV ligi wielkopolskiej południowej Olimpia Koło zremisowała 1-1 z Obrą Kościan. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Daniel Ławnicki. Bohaterem zespołu był jednak bramkarz Daniel Gołdyn, który obronił dwa rzuty karne.

1
7,805 razy
Z O B A C ZK O N I E C Z N I E
Nocna akcja gaśnicza w centrum Koła
Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla kolan. Już po niespełna stu sekundach gry Olimpia cieszyła się z prowadzenia. Silnym strzałem z 25 metrów popisał się Daniel Ławnicki, a zaskoczony bramkarz został zmuszony to wyjęcia piłki z siatki. W 4. minucie z rzutu wolnego strzelał Hubert Powietrzyński, ale tym razem kościański golkiper zdołał obronić. W 10. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Obry, po zagrani ręką jednego z kolskich obrońców. "Jedenastka" Michała Sarbinowskiego została pewnie obroniona przez bramkarza Daniela Gołdyna. W 17. minucie Piotr Marańda z bliska strzelił ponad poprzeczką. W 21. minucie szybką akcję przeprowadził Łukasz Kujawa, jednak piłka po jego strzale powędrowała obok słupka. Dwie groźne akcje przeprowadzili jeszcze zawodnicy z Kościana. W 33. minucie Artur Nowicki oddał silny strzał, który ostatecznie obronił Gołdyn. W 40. minucie z rzutu wolnego nad bramką uderzył Adam Łuczak. Tuż przed przerwą Łukasz Kujawa z rzutu wolnego posłał piłkę w ręce bramkarza.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z jedną zmianą w składzie. Łukasza Wróbla zastąpił Sebastian Woźniak. W 47. minucie Łukasz Kujawa strzelił w poprzeczkę, a obrońcy wybijają piłkę poza boisko. W 63. minucie, po podaniu od Michała Rutkowskiego, Kujawa z pierwszej piłki strzelił nad bramką. W naszym zespole nastąpiła kolejna zmiana - Huberta Powietrzyńskiego zmienił Jarosław Kawka. W 72. minucie Łukasz Biały strzelił obok słupka. W 80. minucie Piotr Krzyżanowski sfaulował w polu karnym kościańskiego zawodnika i sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Biały, a jego strzał... został obroniony przez Daniela Gołdyna - to druga taka interwencja "Stalina" w tym meczu. Dobitka okazała się niestety skuteczna i Obra wyrównała wynik spotkania. Końcowe minuty przyniosły jeszcze pięć żółtych kartek - w zespole Olimpii ukarano Kowalskiego, Krzyżanowskiego i Rutkowskiego, a wśród gości - Żaka i Sznabeka. W 92. minucie groźnie zaatakowała jeszcze Olimpia, jednak uderzenie Łukasza Kujawy obronił bramkarz.

Remis 1-1 trzeba uznać ze sprawiedliwy rezultat. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka groźnych sytuacji, jednak padł tylko jeden gol dla każdej z nich. Za tydzień kolską drużynę czeka wyjazdowy pojedynek z LKS Gołuchów. A już w środę - w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski, Olimpia zagra z Błękitnymi Helenów.

Olimpia Koło - Obra Kościan 1-1 (1-0)

Bramki:
2`Daniel Ławnicki - 80`Łukasz Biały.
Skład Olimpii: Daniel Gołdyn - Tomasz Kowalski, Łukasz Wróbel (46.Sebastian Woźniak), Łukasz Sikorski, Piotr Krzyżanowski - Piotr Marańda, Daniel Ławnicki, Michał Rutkowski, Filip Zborowski (86.Łukasz Szafoni) - Hubert Powietrzyński (64.Jarosław Kawka), Łukasz Kujawa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu, która dostępna jest na stronie: www.olimpiakolo.4.pl