sim
bricomarche
Wiadomości Szkoły i Przedszkola Manewry wojskowe nad Wartą

Manewry wojskowe nad Wartą

19 dni temu | Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole | Wyświetleń artykułu: 4,477 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
Manewry wojskowe nad Wartą
Foto:
W ramach integracji kadeci klasy I LO a i wyróżnieni kadeci z klasy II LO a Zespołu Szkół Technicznych w Kole w dniu 23 listopada wyruszyli w nieznane.

O godzinie 8.00 wszyscy wyznaczeni zjawili się na zbiórkę w holu szkoły. Nikt nie wiedział dokąd pójdą ani co będą robić. Po wyjściu z placówki, opiekunowie grupy- pp. Alina Walasek, Andrzej Rostkowski i Grzegorz Zawadzki -na bieżąco podawali kierunek marszu. Tak idąc ze śpiewem na ustach uczniowie dotarli na błonia nad Wartą. Tam wielką radość sprawił kadetom z klasy drugiej widok komendanta obozów szkoleniowych- ppor. rezerwy Łukasza Nieradko. Dla pierwszaków, to nowa postać, z którą będą mieli okazję poznać się bliżej wiosną, kiedy to wyjadą na obóz do Koronowa. Aby „zasmakowali” z czym będą mieli do czynienia na obozie, kadetom zostały rozdane hełmy, pokrowce maskujące i broń szkoleniowa. W trakcie kilkugodzinnych zajęć (z kwadransem przerwy na posiłek i ciepłą herbatę) kadeci zapoznali się i wykonywali zadania zielonej taktyki jak: topografia wojskowa, podstawowe zasady obsługi broni, postawy strzeleckie, poruszanie się na polu walki, pokonywanie trudnego terenu, maskowanie osobiste. Pomimo dość sprzyjającej pogody, młodzieży i opiekunom cały czas dokuczał wiatr, potęgujący uczucie chłodu. Jednak kadeci muszą wiedzieć, że „służba nie drużba” a wszelkie rozkazy przełożonych bezwzględnie trzeba wykonać. Na zakończenie odbyło się podsumowanie po którym zmęczeni ale zadowoleni uczniowie odmaszerowali w kierunku szkoły.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Stażystka Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
Unknown 12 dni temu
Jedyne manewry to robią do maca uciekając z zajęć.
| Zgłoś do usunięcia
hhgffgbhnjj 18 dni temu
To jest zabawa. Poszedł by któryś do wojska to by sie zaplakal za mamą.
| Zgłoś do usunięcia
rambo 18 dni temu
To co że dzieci? Chyba wiedzieli na co się piszą. LO to nic nie znaczy tak jest tylko nauka ogólnych przedmiotów a dodatkowo zajęcia specjalizacyjne. No ale niestety trzeba też się umieć zachować podczas ćwiczeń, musztry, i ogólnie w mundurze….. Bardzo dobrze! Gówniarze łażą w mundurach i tylko wygłupy i pierdy w dupie. A ci nauczyciele to szkoda gadać… Niby tacy uczeni a widać jak uczą i szkolą np. musztry. Nic nie robią tylko kasę bierą. D dokładnie śmiech na Sali coraz to śmieszniej to wszystko wygląda. No w tym roku na marszu niepodległości dali popis.
| Zgłoś do usunięcia
jam 19 dni temu
W Kole powinna powstać profesjonalna strzelnica na ostrą amunicje, żeby każdy chętny mieszkaniec mógł się na własną rękę przeszkolić w strzelaniu i obsłudze broni (pod okiem instruktora).
| Zgłoś do usunięcia
anonim 15 dni temu
Popieram, każdy powinien choć raz w życiu spróbować strzelania z ostrej amunicji pod okiem instruktora. W tej chwili najbliżej to Łódź. Chętnych w Kole na pewno by nie zabrakło by w kontrolowany sposób zapoznać się z bronią i strzelaniem z ostrej amunicji. A tak pozostają na wiatrówki.
marty 19 dni temu
Manewry wojskowe?????? Wiem, że Macierewicz to szkodnik, ale żeby tak daleko posunął się w wymianie kadry to nie do uwierzenia! Dzieci w armii!! Co na to NATO??????
| Zgłoś do usunięcia
plutonowy 19 dni temu
Nie róbcie już popeliny! Śmiech na sali... Musztry niech ich nauczą jak się należy. A nie manewry haha czy oni mają pojęcie o manewrach? Co chwila coś nowego, co chwila coraz bardziej śmiesznie... A co niektórzy gówniarze powinni oddać mundur i łazić w dresie bo w mundurze trzeba się umieć zachować i nie mogą chodzić w nim półgłupki a jeżeli chodzą to się ich eliminuje
| Zgłoś do usunięcia