R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Biblioteka

"Bibliotekarz" - finał konkursu w PiMBP w Kole

29-11-2017 12:24 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,777 | Komentarzy: 0

Wręczono nagrody uczestnikom konkursu plastycznego „Bibliotekarz” zorganizowanego - przez Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole - dla uczniów: szkół podstawowych Koła i powiatu kolskiego.

R E K L A M A

Celami konkursu były: popularyzacja technik plastycznych, sprzyjanie rozwojowi i popularyzacji zainteresowań, wzmacnianie i rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez prezentację dokonań młodych twórców, kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa i odbioru kultury, rozwój talentów plastycznych.

Temat i zadanie konkursowe brzmiały: „Oni też byli bibliotekarzami! Wydawać by się mogło, że znani: pisarze, politycy, aktorzy, tancerze,… nigdy nie mieli nic wspólnego z biblioteką. To mylne myślenie. Znajdźcie historyczne lub współczesne postaci, które posiadają wykształcenie bibliotekarskie lub w pewnym okresie swojej kariery pracowały w bibliotece. Sporządźcie ich portrety!”

Na adres Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wpłynęło 16 prac ze: Szkół Podstawowych w: Bierzwiennej Długiej (opiekun: Anna Andrzejczak), Dąbiu, nr 1 w Kole (o: Ewelina Świder-Szurgot), nr 3 w Kole (o: Renata Wabnic-Osowska), Łubiance (o: Waldemar Jurczyk).

Jury powołane przez Organizatora Konkursu (przewodnicząca - Ewelina Jasińska, historyk sztuki; członek - Anna Pietruszka, bibliotekarz), przyznało następujące nagrody w kategorii:

szkoły podstawowe, kl. 1-3:

I miejsce: Natalia Rosiak, kl. 3, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej

II miejsce: Wiktoria Sieradzka, kl. 3, Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej

szkoły podstawowe, kl. 4-7:

I miejsce: Zuzanna Bylińska, kl. 4 a, Szkoła Podstawowa w Dąbiu

II miejsce: Julia Śniegowska, kl.4 b, Szkoła Podstawowa w Dąbiu

III miejsce: Norbert Pejcz, kl. 4 c, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Organizator dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie, nauczycielom za ukierunkowanie i pomoc młodym artystom.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 29 listopada br. o godz. 9:00 w Filii dla Dzieci PiMBP.

R E K L A M A

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze