sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Poznaj swój region - LOT Marina

Poznaj swój region - LOT Marina

20-09-2010 08:47 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,463 | Komentarzy: 0
Poznaj swój region - LOT Marina
Foto:
zacisze
Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA stanowi forum współpracy samorządów terytorialnych i podmiotów gospodarczych działających w turystyce. Została powołana z inicjatywy trzech samorządów: Powiatu Konińskiego, Miasta Konina i Gminy Ślesin.
Podstawowym zadaniem jest integracja społeczności lokalnej głównie jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców branży turystycznej oraz promocja lokalnych produktów i atrakcji turystycznych. Naszym zadaniem jest również zapewnienie funkcjonowania i rozwoju systemu informacji turystycznej regionu konińskiego: miasta Konin, powiatów: konińskiego, kolskiego, tureckiego i słupeckiego.

Cele i zadania realizujemy poprzez kreowanie i promowanie pozytywnego wizerunku subregionu konińskiego na targach turystycznych, współpracę z organami administracji rządowej i samorządowej, Wielkopolską Organizacja Turystyczną, podmiotami gospodarczymi, organizacjami społecznymi działającymi na rzecz rozwoju turystyki. Nasza działalność to także prowadzenie informacji turystycznej, szkolenie i doskonalenie kadr, podejmowanie inicjatyw i prowadzenie działań promocyjnych w zakresie turystyki.

Zaufało nam już ponad 40 podmiotów , a chęć przystąpienia wyraża kilka następnych. Rokuje to obiecująco na przyszłość, szczególnie turystyczną, a co za tym idzie rozwój gospodarczy naszego regionu. Zachęcamy również gminy powiatu kolskiego, razem łatwiej pokazywać co jest piękne.

Od sierpnia bieżącego roku LOT MARINA prowadzi Centrum Informacji Turystycznej, które jest pierwszym takim punktem we wschodniej części Wielkopolski. Głównym zadaniem placówki jest promocja turystyki wśród okolicznych mieszkańców i odwiedzających nasz subregion turystów. CIT zajmować się będzie również badaniem natężenia ruchu turystycznego w regionie konińskim.

W związku z naszym posłannictwem proponujemy Państwu cykl spotkań turystycznych dotyczących powiatu kolskiego. Przez kolejne tygodnie będziemy przedstawiali zabytki, walory turystyczne i atrakcje regionu kolskiego.

Monika Wojciechowska
Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Centrum Informacji Turystycznej

Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”
Centrum Informacji Turystycznej
ul. Dworcowa 2, 62-510 Konin
tel. 63 246 32 48
e-mail:biuro@lotmarina.pl
www.lotmarina.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!