sim

Wiadomości Powiat Kolski Projekt licealistów - tradycyjny sad

Projekt licealistów - tradycyjny sad

19 dni temu | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,539 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Projekt licealistów - tradycyjny sad
Foto:LO w Kole
zacisze
Uczniowie, z Liceum Ogólokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kolo pod przewodnictwem Pani Aleksandry Pieczewskiej biorą udział w projekcie "Tradycyjny Sad". Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji (przywrócenie czemuś dawnego stanu) i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Celem projektu "Tradycyjny Sad" jest szeroko pojęta edukacja – nie tylko na temat tradycyjnych odmian drzew sadowniczych, ale również takiego sposobu pielęgnacji drzew, który nie powoduje negatywnego wpływu na środowisko. Jak mówią uczniowie: "Podjęliśmy się wzięcia udziału w tym projekcie, ponieważ nie jesteśmy obojętni na to, co dzieje się wokół nas.

W ciągu ostatnich 50-ciu lat wyginęło około 80% stanu drzew starych odmian i my chcemy to zmienić. Obok budynku naszej szkoły zakładamy sad, w którym znajdą się stare, polskie odmiany jabłoni takie jak Królowa Renet czy Papierówka. Do projektu podeszliśmy bardzo poważnie. Mamy swojego doradcę-mentora mgr. inż. Michalskiego - sadownika z wieloletnim doświadczeniem. Poza tym kontaktujemy się ze szkółkami zajmującymi się hodowlą tradycjnych odmian drzew owocowych. Mamy nadzieję, że za kilka lat przyszli uczniowie naszego liceum będą mogli czerpać z owoców naszej pracy. Lecz aby udało nam się zrealizować ten projekt potrzebne jest państwa wsparcie. "

Jednym z elemntów konkursu jest zbieranie polubień na naszej stronie na facebooku, do której link znajdą Państwo poniżej. Każde nowe polubienie jest na wagę złota ;) https://www.facebook.com/Owoce-Kazika-395842414168563/

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!