R E K L A M A
sim
R E K L A M A
mjd
Wiadomości Zatrzymania O krok od nieszczęścia na torach!

O krok od nieszczęścia na torach!

05-01-2018 12:11 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 12,494 | Komentarzy: 0
O wielkim szczęściu może mówić 39-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który usiłował dokonać kradzieży elementów wyposażenia szlaku kolejowego. Bardzo niewiele brakowało do zaistnienia tragedii. Mężczyzna został zaobserwowany przez maszynistę pociągu, który z trudem zdołał zatrzymać skład, przez co nie doszło do potrącenia znajdujacego się na torach człowieka.
O krok od nieszczęścia na torach!
Foto:KPP Koło

Wczoraj, 4 stycznia br. kolska jednostka Policji została powiadomiona przez maszynistę pociągu jadącego od strony Kutna w kierunku Konina, o fakcie przymusowego zatrzymania składu z powodu znajdujacego się na torowisku człowieka. Jak się okazało 39-letni mężczyzna usiłował dokonać kradzieży elementów wchodzących w skład urządzeń systemu Samoczynnego Hamowania Pociągu. Pokaźnych rozmarów elektomagnes tego systemu jest solidnie przytwierdzony do konstrukcji torowiska, przez co jego oddzielenie od podłoża nie jest rzeczą łatwą. Mężczyzna mocował się z zabezpieczeniami, zupełnie nie zwracając uwagi na otaczajacą go rzeczywistość – w tym na zbliżający się do niego skład pociągu! Maszynista lokomotywy w porę dostrzegł tego człowieka i rozpoczął manewr gwatłownego hamowania. Pociąg udało sie zatrzymać, przez co najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Szybko się okazało jaki był cel pobytu 39-latka na torach, gdyż już obsłudze pociągu przyzał, że chciał ukraść wyposażenie torowiska. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali amatora cudzej własności. Jak wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 39-latek może świadczyć fakt, że nie tylko narażał swoje życie, ale mógł spowodować poważne konsekwencje w bezpieczeństwie ruchu kolejowego. System Samoczynnego Hamowania Pociągu to zespół urzadzeń, które dla zachowania bezpieczeństwa powodują automatyczne zatrzymanie jadącego składu w przypadku, gdy maszynista nie reaguje na podawane mu sygnały. Unieruchomienie tego sytsemu może mieć zatem bardzo poważne skutki, o czym zapewne sprawca zdarzenia zupełnie nie myślał, gdyż jak ustalono jego jedynym celem było spieniężenie zabranych z torowiska metalowych przedmiotów w punkcie skupu złomu.

Teraz za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!