sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach

Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach

12 dni temu | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 1,590 | Komentarzy: 1
Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach
Foto:
zacisze
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe prowadzą spotkania z uczniami w szkołach, świetlicach i przedszkolach. Dotyczą one m.in. szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście zbliżających się ferii a także odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzestępczości.

Kolscy funkcjonariusze odwiedzili szkoły w Kole, Barłogach, Budkach Nowych, Osieku Małym, Wólce Czepowej, Babiaku i Bogusławicach. Starsi uczniowie wysłuchali prelekcji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Został im przybliżony katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Spotkania były również okazją, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci pokazali uczniom zarówno korzyści, jak i zagrożenia płynące z korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodzież przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.

Nie zabrakło również tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w związku ze zbliżającymi się feriami, bezpieczeństwem na drodze oraz zagrożeniami wynikającymi z wchodzeniem na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych. Młodsi uczestnicy spotkań dowiedzieli się od policjantów, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu czy lodowisku. Przypomniano dzieciom, że do zjeżdżania na sankach i ślizgania się po lodzie, trzeba wybierać miejsca tylko do tego wyznaczone, znajdujące się daleko od ulic, stawów czy rzek. Przestrzegano maluchów przed wchodzeniem i ślizganiem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Mundurowi przypomnieli także jak należy zachowywać się, gdy dzieci pozostają same w domu. W kontekście niebezpieczeństw, z jakimi mogą się zetknąć, przypomniano ważne numery alarmowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Anna Witaszek
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
Wacek 12 dni temu
Propagandziści wyruszyli szlakiem szkół żeby się lansować bo można było by to uznać za dobrą wolę .. no ale do tego media są niepożądane - a tak ????
| Zgłoś do usunięcia