R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Miasto Koło Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach

Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach

08-02-2018 09:59 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 1,989 | Komentarzy: 1
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, mając na uwadze zbliżające się ferie zimowe prowadzą spotkania z uczniami w szkołach, świetlicach i przedszkolach. Dotyczą one m.in. szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście zbliżających się ferii a także odpowiedzialności karnej nieletnich i cyberprzestępczości.
Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach
Foto:
R E K L A M A
robert kropidlowski

Kolscy funkcjonariusze odwiedzili szkoły w Kole, Barłogach, Budkach Nowych, Osieku Małym, Wólce Czepowej, Babiaku i Bogusławicach. Starsi uczniowie wysłuchali prelekcji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Został im przybliżony katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Spotkania były również okazją, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci pokazali uczniom zarówno korzyści, jak i zagrożenia płynące z korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodzież przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.

Nie zabrakło również tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w związku ze zbliżającymi się feriami, bezpieczeństwem na drodze oraz zagrożeniami wynikającymi z wchodzeniem na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych. Młodsi uczestnicy spotkań dowiedzieli się od policjantów, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu czy lodowisku. Przypomniano dzieciom, że do zjeżdżania na sankach i ślizgania się po lodzie, trzeba wybierać miejsca tylko do tego wyznaczone, znajdujące się daleko od ulic, stawów czy rzek. Przestrzegano maluchów przed wchodzeniem i ślizganiem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Mundurowi przypomnieli także jak należy zachowywać się, gdy dzieci pozostają same w domu. W kontekście niebezpieczeństw, z jakimi mogą się zetknąć, przypomniano ważne numery alarmowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1)
Wacek 08-02-2018 18:09
Propagandziści wyruszyli szlakiem szkół żeby się lansować bo można było by to uznać za dobrą wolę .. no ale do tego media są niepożądane - a tak ????
| Zgłoś do usunięcia
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
grezegorz
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
19 Paź.
17:00

MDK w Kole
MUZYCZNA STOŁÓWKA
20 Paź.
10:00

MDK w Kole
Młodzieżowy Festiwal Teatralny STREFA GRY
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...