R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit odlewnia
Wiadomości Szkoły i Przedszkola ZST Koło: Mundurowi w legendarnej Szkole Orląt

ZST Koło: Mundurowi w legendarnej Szkole Orląt

13-03-2018 08:52 | Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,715 | Komentarzy: 0
Uczniowie pierwszego, drugiego oraz trzeciego rocznika klas mundurowych, brali udział w dniu otwartym Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie
ZST Koło: Mundurowi w legendarnej Szkole Orląt
Foto:

Po przyjeździe na miejsce, kadeci zostali powitani przez trzech studentów drugiego rocznika, którzy byli przewodnikami  grupy. Uczniowie, wzięli udział w prelekcji kpt. rezerwy pil. Witolda "Toyo" Sokoła, który opowiadał o przeżyciach dotyczących bycia pilotem samolotów myśliwskich oraz jak wiele zaangażowania i poświęceń musiał włożyć w to by osiągnąć swój cel. Po kapitanie głos zabrali studenci wyższych roczników, zapoznając przybyłych z kierunkami (wojskowymi i cywilnymi) jakie oferuje uczelnia, oraz sposobem rekrutacji. Po wykładzie grupa podążyła do sal wystawowych, gdzie mieli okazję zobaczyć - a w wielu wypadkach skorzystać z symulatorów lotu samolotów: Bryza, Cessna, Piper Seneca V, Iskra i śmigłowca Puszczyk.

Zobaczyli jak piloci przygotowują się do skoków spadochronowych oraz katapultowania (do tego też byli chętni). Obejrzeli m.in. Laboratorium Napędów Lotniczych, lotniczo-gimnastyczne przyrządy specjalne, Symulator Dezorientacji Przestrzennej. Zapoznali się także z Systemem Szkolno-Treningowym do Broni Strzeleckiej „Śnieżnik- 1” i Systemem Bezzałogowych statków Powietrznych.

Na koniec wszyscy udali się do Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego, gdzie w hangarze, mogli obejrzeć oraz usiąść za sterami samolotów i śmigłowców na których szkolą się studenci.

Uczestnicy wyjazdu wrócili bardzo zadowoleni z atrakcji oraz panującej atmosfery. Opiekunami podczas wyjazdu byli : Alina Walasek, Grzegorz Zawadzki, Andrzej Grudzińskim oraz pedagog Dorota Drzewiecka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu