R E K L A M A
ren
R E K L A M A
DUKAT
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

ZST Koło: Droga do kariery

10-04-2018 08:41 | Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole | Wyświetleń artykułu: 2,618 | Komentarzy: 0
5 kwietnia br. Zespół Szkół Technicznych w Kole odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.
ZST Koło: Droga do kariery
Foto:

Wychodząc naprzeciw zmianom dokonanym w przepisach oświatowych dotyczących zorganizowania w szkołach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego 5 kwietnia br. na zaproszenie pani Elżbiety Bagińskiej i Agnieszki Tomczyk - nauczycielek podstaw przedsiębiorczości Zespół Szkół Technicznych w Kole odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.

Spotkanie miało charakter szkoleniowy. Po omówieniu roli i zakresu działań Centrum Informacji Zawodowej doradcy przekazali uczniom cenne informacje i wskazówki dotyczące sporządzania dokumentów aplikacyjnych i właściwego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Ważnym elementem spotkania był również trening umiejętności praktycznych sporządzania CV z wykorzystaniem ciekawego programu komputerowego oraz filmu, na podstawie którego młodzież dokonywała analizy i oceny przebiegu przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej.

Doradcy na spotkaniu wprowadzili młodzież w problematykę planowania kariery oraz uświadomili uczniom, iż planowanie to nie kończy się z chwilą wybrania i zdobycia zawodu, lecz trwa przez całe życie.

Udział w spotkaniu wzięły Trzecie klasy Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasa I LOA. 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz nowak
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
27 Mar.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki
28 Mar.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
	W cyklu