sim
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
kdf
Wiadomości Szkoły i Przedszkola ZST Koło: Droga do kariery

ZST Koło: Droga do kariery

15 dni temu | Źródło: Zespół Szkół Technicznych w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,333 | Komentarzy: 0
ZST Koło: Droga do kariery
Foto:
zacisze
5 kwietnia br. Zespół Szkół Technicznych w Kole odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.

Wychodząc naprzeciw zmianom dokonanym w przepisach oświatowych dotyczących zorganizowania w szkołach zajęć z zakresu doradztwa zawodowego 5 kwietnia br. na zaproszenie pani Elżbiety Bagińskiej i Agnieszki Tomczyk - nauczycielek podstaw przedsiębiorczości Zespół Szkół Technicznych w Kole odwiedzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie.

Spotkanie miało charakter szkoleniowy. Po omówieniu roli i zakresu działań Centrum Informacji Zawodowej doradcy przekazali uczniom cenne informacje i wskazówki dotyczące sporządzania dokumentów aplikacyjnych i właściwego przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Ważnym elementem spotkania był również trening umiejętności praktycznych sporządzania CV z wykorzystaniem ciekawego programu komputerowego oraz filmu, na podstawie którego młodzież dokonywała analizy i oceny przebiegu przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej.

Doradcy na spotkaniu wprowadzili młodzież w problematykę planowania kariery oraz uświadomili uczniom, iż planowanie to nie kończy się z chwilą wybrania i zdobycia zawodu, lecz trwa przez całe życie.

Udział w spotkaniu wzięły Trzecie klasy Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klasa I LOA. 

Biały Fortepian news

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!