sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka do Częstochowy

07-10-2010 15:36 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,089 | Komentarzy: 0
Pielgrzymka do Częstochowy
Foto:
zacisze
6 października 2010 roku 45 osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II wraz z opiekunami: Agnieszką Adamek, Moniką Strugarek, Markiem Burdzińskim, Michałem Perzyńskim i Lechem Brzezińskim uczestniczyła w X Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy.
X Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II, to coroczne spotkanie uczniów, studentów, nauczycieli ze wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz wyższych uczelni z naszego kraju i dwóch szkół z Wilna. Wyznacznikiem tak dużego zgromadzenia jest wspólny Patron tych placówek Jana Paweł II. Celem pielgrzymki była integracja młodzieży z całej Polski.

Tegoroczne spotkanie u tronu Matki Bożej Królowej Polski dzięki życzliwości Ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego i Kustosza Krzyża Ks. Mieczysława Biziora z Kraczkowej przebiegało w obecności krzyża, który Sługa Boży Jana Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.

Jubileuszowy charakter pielgrzymki podkreślony był przekazaniem Ojcom Paulinom kielicha liturgicznego jako nasze wotum wdzięczności - Rodziny Szkół Jana Pawła II – dla Matki Bożej Częstochowskiej za jej opiekę.

Tegoroczna pielgrzymka rozpoczęła się od uroczystego powitania Krzyża, który został wprowadzony na mury okalające Jasną Górę, a następnie złożony na ołtarzu. Msza świętą z udziałem 530 sztandarów i reprezentantów 1161 szkół – skupiających ponad 300 tysięcy uczniów - odprawił i wygłosił homilię Duszpasterz Rodziny Szkół Jana Pawła II Biskup Radomski Henryk Tomasik. Msza święta zakończyła się odśpiewaniem Hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Po Mszy świętej odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół w Auli Jana Pawła II. Spotkanie poświęcone było sprawa organizacyjnym Rodziny oraz bieżącym konkursom i imprezom organizowanym przez Rodzinę Szkół Jana Pawła II. Każdy z uczestników pielgrzymi otrzymał pamiątkową plakietkę oraz obrazek z wizerunkiem Jana Pawła II z krzyżem, który trzymał podczas ostatniej wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej.

Po uroczystościach uczestnicy pielgrzymki w czasie wolnym zwiedzali i podziwiali Jasną Górę i
miasto Częstochowę.

– Gimnazjum nasze uczestniczyło już po raz 5 w tego rodzaju pielgrzymce. Młodzież do tej uroczystości przygotowywała się już od początku roku szkolnego. Na tą okoliczność dla pocztu sztandarowego zakupiliśmy granatowe mundurki i czapki – zaakcentowała dyrektor Lech Brzeziński.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!