sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Miasto Koło - zimą !!! MATERIAŁ FILMOWY

Miasto Koło - zimą !!! MATERIAŁ FILMOWY

31-01-2010 14:01 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,239 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Miasto Koło - zimą !!! MATERIAŁ FILMOWY
Foto:
Mróz trochę zelżał, temperatura wzrosła – to idealne warunki dla osób lubiących zimowe spacery. Redakcja portalu postanowiła wyjść z kamerą na ulice Koła. Jak wygląda nasze miasto zima? Jakie panują warunki? Czy warto wybrać się na zimowy spacer? Mamy nadzieję, że odpowiedź znajdą Państwo poniżej. Zapraszamy do lektury i obejrzenia krótkiego materiału filmowego.
Naszą wędrówkę ulicami miasta rozpoczęliśmy od ulicy Kolejowej. Warunki panujące na drogach nie są złe. Gorzej jest już przy drodze. Wszędzie pełno zalegającego i ubitego śniegu – szczególnie na miejscach parkingowych – co utrudnia użytkownikom samochodów swobodne poruszanie się. Jest to jednak sytuacja typowa dla większości miast, gdyż nie da się zebrać śniegu w miejscach gdzie stoją samochody. Na ulicach sporadycznie można zobaczyć pługopiaskarki.

Następnie naszą wędrówkę kontynuujemy poruszając się ulicą Toruńską, by w końcu znaleźć się na ulicy Sportowej. Wchodzimy na teren Parku 600 – lecia. Tutaj krajobraz wyraźnie się zmienia. Wszędzie pełno białego puchu, piękne nadwarciańskie krajobrazy, rzeka pokryta miejscami lodem. Piękna przyroda, cisza i spokój. Miejsce to sprawia, że mieszkańcy mogą zapomnieć na chwilę o swoich codziennych sprawach i aktywnie spędzić nie tylko niedzielne popołudnie. Na szczególną uwagę zasługuje widok kolskiej przystani. Pływające łabędzie oraz inne ptactwo sprawia, że całość świetnie wpisuje się w nadwarciański krajobraz.

Z naszej krótkiej wędrówki wyciągnęliśmy jeden najważniejszy wniosek. Pomimo ujemnych temperatur i ciągłych narzekań na stan naszych dróg, warto zostawić choć na chwile samochód i wybrać się na spacer.
Ciekawych miejsc w Kole jest dużo więcej i my – mieszkańcy Koła – sami możemy sprawić, że będą one znane nam nie tylko z nazwy.

Serdecznie zachęcamy Państwa do spacerów.
POLECAMY OGLĄDANIE FILMU W PEŁNYM EKRANIE
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!