R E K L A M A
ren
R E K L A M A
Andrzej Grzyb
Wiadomości Biblioteka

"Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" w PiMBP w Kole

05-10-2018 12:30 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 1,597 | Komentarzy: 0
Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wzięła udział w akcji czytelniczej „Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy” zorganizowanej w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.
Foto:PiMBP w Kole | Warsztaty "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"
R E K L A M A
hydra

Akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

Celami akcji są: promocja czytelnictwa; rozbudzanie zainteresowania historią Polski; zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną; włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości; organizacja warsztatów w bibliotekach publicznych dzielnic Warszawy oraz innych bibliotekach na terenie Polski.

Organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl). Natomiast współorganizatorem Wydawnictwo Zielona Sowa.

Podczas przeprowadzonych przez  kolską placówkę warsztatów tworzono - z dziećmi ze Szkół Podstawowych nr 3 i nr 5 w Kole - drzewo pamięci, czytano fragmenty "Mirabelki", rozmawiano o ważnych faktach historycznych (w tym m.in. o getcie) i na temat postaci (m.in. Irena Sendlerowa).


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
21 Maj
09:30

MDK w Kole
TALENT SHOW
23 Maj
14:00

MDK w Kole
WYGRAJ SUKCES - kwalifikacje regionalne