R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit dzial piecownia
Wiadomości Miasto Koło Zmiana nazwy 20-stycznia. Zarządzenie Wojewody uchylone

Zmiana nazwy 20-stycznia. Zarządzenie Wojewody uchylone

05-10-2018 14:01 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 12,125 | Komentarzy: 7
W związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu zniknęła nazwa ul. 20 Stycznia w Kole. Na mocy Zarządzenia zastępczego Wojewody Wielkopolskiego zmieniła ona nazwę na ul. Ignacego Paderewskiego.
Zmiana nazwy 20-stycznia. Zarządzenie Wojewody uchylone
Foto:google maps

Jak się okazało, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2018 r. sprawy ze skargi Gminy Miejskiej Koło na zarządzenie zastępcze Wojewody Wielkopolskiego z dnia 5 stycznia 2018 r. w sprawie nadania  ulicy 20 Stycznia położonej w mieście Koło nazwy Ignacego Paderewskiego, uchylił zaskarżone zarządzenie zastępcze.

Wyrok nie jest prawomocny, każdej ze stron przysługuje środek odwoławczy tj.  złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. O dalszym stanie prawnym tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

Informujemy również, że na dzień dzisiejszy funkcjonuje nazwa ul. Ignacego Paderewskiego. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
R E K L A M A
marek podnewsem
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7)
Z tej ulicy 07-10-2018 20:22
A ja stawiam stówę,że po wygraniu wyborów przez pewnego kandydata, ulica ta będzie nazywała się L. Kaczyńskiego. Oby nie wygrał.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 08-10-2018 10:20
Powinieneś użyć liczby mnogiej pisząc: " przez kilku kandydatów"!
ogrodnik 06-10-2018 00:09
idąc chorym psychodelicznym tokiem myślenia fanatyków Jarosława obywatele miasta Koła , którzy stracili życie lub zdrowie walcząc o wyzwolenie Koła spod okupacji niemieckiej przez wojska rosyjskie zostali w tej mniemanologii zdrajcami i kolaborantami ????? W sumie ..... mogli czekać na wyzwolenie przez zaprzyjażnione wojska amerykańskie i strzelać do wszystkich naokoło . Prawda panie pośle PIS ?
| Zgłoś do usunięcia
nick 05-10-2018 20:45
No to jeszcze raz. Nie było żadnego wyzwolenia. Dwóch okupantów pobiło się a my na tym skorzystaliśmy. Podobnie jak po rozbiorach skorzystaliśmy na I WŚ. ZSRR nas nie wyzwalał, ZSRR powiększał swoją strefę wpływów.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 05-10-2018 16:54
Mieszkańcy i tak będą mówić 20 stycznia. Kiedyś to była Polna i długo trwało aż się ludzie przyzwyczaili. Ba ttą nazwą posługiwali się ludzue jeszcze z 20 lat temu. Pamiętam to. Dla mnie to jednak będzie 20 Stycznia co poradzić....Mimo, iż sama w młodym wieku mówiłam Polna. Nie mam nic do Paderewskiego. Szanuję Go ale uważam, że należy pewne sprawy pamiętać. 20 stycznia wyzwolono nasze miasto. Była to ciężka walka. Dwóch żołnierzy radieckich wręcz oddało życie aby ratować innych. Mieli ulicę ku pamięci. Lewkow i Nosula. Ale nie może być żadnych oznak komunizmu. Teraz to ulica św. Bogumiła. Zresztą przed wojną też tak się nazywała się. Ulica Bogumiła to jednak wola mieszkańców. Kto " zasygnalizował" wojewodzie, że w Kole jedna z ulic nosi nazwę ku pamięci wyzwolenia miasta czyli 20 stycznia? Komu to taż tak bardzo przeszkadzało? I tak w każdym domu rodzic powie dziecku : nasze miasto wyzwolono 20 stycznua 1945r. Amen.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 05-10-2018 20:52
Niestety, ale znajdą się rodzice którzy powiedzą: " W styczniu 1945 r, nasze miasto opuściły niemieccy okupanci i tuż po nich wkroczyli okupanci radzieccy. Tak więc nasze piękne Koło w 1945 r. zmieniło jedynie okupanta - żadnego wyzwolenia nie było". Proszę wziąć pod uwagę, że piszę to w cudzysłowie i nie jest to moje zdanie ale z czymś podobnym też już się spotykałem. Szczególnie u niektórych polityków.
Też kolanka . 05-10-2018 17:07
SUPER ! Pozdrawiam.
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
28 Gru.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu