R E K L A M A
sim
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Miasto Koło Zmiana nazwy 20-stycznia. Zarządzenie Wojewody uchylone

Zmiana nazwy 20-stycznia. Zarządzenie Wojewody uchylone

11 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,144 | Komentarzy: 7
W związku z ustawą o zakazie propagowania komunizmu zniknęła nazwa ul. 20 Stycznia w Kole. Na mocy Zarządzenia zastępczego Wojewody Wielkopolskiego zmieniła ona nazwę na ul. Ignacego Paderewskiego.
Zmiana nazwy 20-stycznia. Zarządzenie Wojewody uchylone
Foto:google maps
R E K L A M A
robert kropidlowski

Jak się okazało, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 września 2018 r. sprawy ze skargi Gminy Miejskiej Koło na zarządzenie zastępcze Wojewody Wielkopolskiego z dnia 5 stycznia 2018 r. w sprawie nadania  ulicy 20 Stycznia położonej w mieście Koło nazwy Ignacego Paderewskiego, uchylił zaskarżone zarządzenie zastępcze.

Wyrok nie jest prawomocny, każdej ze stron przysługuje środek odwoławczy tj.  złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. O dalszym stanie prawnym tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

Informujemy również, że na dzień dzisiejszy funkcjonuje nazwa ul. Ignacego Paderewskiego. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Słowa kluczowe:
R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (7)
Z tej ulicy 9 dni temu
A ja stawiam stówę,że po wygraniu wyborów przez pewnego kandydata, ulica ta będzie nazywała się L. Kaczyńskiego. Oby nie wygrał.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 8 dni temu
Powinieneś użyć liczby mnogiej pisząc: " przez kilku kandydatów"!
ogrodnik 11 dni temu
idąc chorym psychodelicznym tokiem myślenia fanatyków Jarosława obywatele miasta Koła , którzy stracili życie lub zdrowie walcząc o wyzwolenie Koła spod okupacji niemieckiej przez wojska rosyjskie zostali w tej mniemanologii zdrajcami i kolaborantami ????? W sumie ..... mogli czekać na wyzwolenie przez zaprzyjażnione wojska amerykańskie i strzelać do wszystkich naokoło . Prawda panie pośle PIS ?
| Zgłoś do usunięcia
nick 11 dni temu
No to jeszcze raz. Nie było żadnego wyzwolenia. Dwóch okupantów pobiło się a my na tym skorzystaliśmy. Podobnie jak po rozbiorach skorzystaliśmy na I WŚ. ZSRR nas nie wyzwalał, ZSRR powiększał swoją strefę wpływów.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 11 dni temu
Mieszkańcy i tak będą mówić 20 stycznia. Kiedyś to była Polna i długo trwało aż się ludzie przyzwyczaili. Ba ttą nazwą posługiwali się ludzue jeszcze z 20 lat temu. Pamiętam to. Dla mnie to jednak będzie 20 Stycznia co poradzić....Mimo, iż sama w młodym wieku mówiłam Polna. Nie mam nic do Paderewskiego. Szanuję Go ale uważam, że należy pewne sprawy pamiętać. 20 stycznia wyzwolono nasze miasto. Była to ciężka walka. Dwóch żołnierzy radieckich wręcz oddało życie aby ratować innych. Mieli ulicę ku pamięci. Lewkow i Nosula. Ale nie może być żadnych oznak komunizmu. Teraz to ulica św. Bogumiła. Zresztą przed wojną też tak się nazywała się. Ulica Bogumiła to jednak wola mieszkańców. Kto " zasygnalizował" wojewodzie, że w Kole jedna z ulic nosi nazwę ku pamięci wyzwolenia miasta czyli 20 stycznia? Komu to taż tak bardzo przeszkadzało? I tak w każdym domu rodzic powie dziecku : nasze miasto wyzwolono 20 stycznua 1945r. Amen.
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 11 dni temu
Niestety, ale znajdą się rodzice którzy powiedzą: " W styczniu 1945 r, nasze miasto opuściły niemieccy okupanci i tuż po nich wkroczyli okupanci radzieccy. Tak więc nasze piękne Koło w 1945 r. zmieniło jedynie okupanta - żadnego wyzwolenia nie było". Proszę wziąć pod uwagę, że piszę to w cudzysłowie i nie jest to moje zdanie ale z czymś podobnym też już się spotykałem. Szczególnie u niektórych polityków.
Też kolanka . 11 dni temu
SUPER ! Pozdrawiam.
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
grezegorz
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
16 Paź.
17:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem
19 Paź.
17:00

MDK w Kole
MUZYCZNA STOŁÓWKA
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...