sim
bricomarche
Wiadomości Na sygnale Włamywacze zatrzymani - straty rzędu 150 tyś. zł

Włamywacze zatrzymani - straty rzędu 150 tyś. zł

01-02-2010 13:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,785 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Włamywacze zatrzymani - straty rzędu 150 tyś. zł
Foto:
Kilkanaście włamań do obiektów handlowych, 3 nieudane próby i straty rzędu 150 tys. zł. to efekt przestępczych działań 5 mieszkańców Koła, zatrzymanych w niedzielę przez kolskich policjantów. A wszystko rozpoczęło się od telefonu komórkowego jaki miał jeden z kontrolowanych.
31 stycznia w nocy w Kole na ul. Toruńskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego renaulta. Podczas sprawdzenia jeden z pasażerów samochodu miał telefon komórkowy, który w policyjnych bazach figurował jako skradziony. W bagażniku samochodu były między innymi nożyce do cięcia stali, klucze, rękawiczki, pieniądze w bilonie, a także zupełnie nowe elektronarzędzia.
Kolscy kryminalni szybko ustalili, że autem podróżowała czwórka mieszkańców Koła, którzy wcześniej wielokrotnie byli karani za włamania i kradzieże. Nie pomogły im kłamstwa i krętactwo, trzech trafiło do policyjnego aresztu a czwarty, nieletni do Policyjnej Izby Dziecka. Następnego dnia od rana podczas przesłuchań przyznali się, że w nocy wracali z Krzymowa w powiecie konińskim gdzie włamali się do sklepu przemysłowego i ukradli elektronarzędzia. Śledczy łącząc pewne fakty z przesłuchań oraz dowody zabezpieczone na miejscach różnych przestępstw powoli rozwiązywali kolejne sprawy, na przeszukaniach znajdowano przedmioty z przestępczej działalności. Między innymi telefony komórkowe i cyfrowe aparat fotograficzny.

Efekt przesłuchań i wzajemnego obwiniania się zatrzymanych był zaskakujący. Do ich grona dołączył jeszcze jeden rabuś oraz 39 letni paser. Na przełomie starego i nowego roku, 16 latek, który winien przebywać w Schronisku Młodzieżowym oraz jego czterej koledzy w wieku od 19 do 29 lat kilkanaście razy włamywali się do różnych obiektów w powiecie kolskim, konińskim a także w woj. kujawsko -pomorskim, ich łupem padł towar warty ponad 150 tys.zł. Policjanci nadal zbierają dowody, być może to jeszcze nie cała lista przestępstw jakie mają na swoim koncie zatrzymani. Teraz kolejny raz staną przed wymiarem sprawiedliwości, sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Źródło: www.kolo.policja.gov.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!