R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Drzwi otwarte w SP5 - Świat Malowany Kredką

19-03-2019 15:17 | Źródło: SP5 Koło | Wyświetleń artykułu: 3,866 | Komentarzy: 0

Spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami odbyło się w dniu 16 marca 2019 r. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ progi naszej szkoły przekroczyli przyszli pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami. Staraliśmy się jak najlepiej przyjąć naszych gości, dlatego przygotowaliśmy moc atrakcji dla maluchów, tak, by u nas nie nudziły się, a ich rodzice, aby zobaczyli, jak nowoczesna i przyjazna dla wszystkich jest kolska „piątka”.

R E K L A M A

Przy wejściu gości witały baśniowe postaci. Rodzicom wręczano ulotki reklamujące SP 5. Przed rozpoczęciem Dnia Drzwi Otwartych maluchy oglądały filmy dla dzieci. Po chwili dyrektor szkoły, p. Marek Kujawa, rozpoczął spotkanie. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, która zapoczątkowała „wycieczkę” po naszej szkole. Wycieczkę poprowadził dyrektor. Razem z roztańczonymi kowbojami „pociągnął” za sobą „pociąg” pełen dzieci, które rozpoczęły zwiedzanie szkoły od wizyty w sali gimnastycznej. Tam czekały sportowe atrakcje, które dostarczyły wiele emocji, a przede wszystkim radości. Z segmentu sportowego „pociąg” powędrował na basen, na lekcję pływania uczniów klasy pierwszej o profilu sportowym.  Aż dech zapierało w piersiach, ile potrafiły się nauczyć dzieci po kilku miesiącach nauki w klasie pierwszej. Po basenie zwiedzaliśmy klasopracownie dla starszych uczniów.

Tu kolejne atrakcje – pokaz doświadczeń z fizyki oraz unikatowych pomocy dydaktycznych na lekcjach biologii. W dalszej części wycieczki dzieci poznały pracownie informatyczne i kolejne pomoce, tym razem do pomiarów zjawisk meteorologicznych, mierzenia siły głosu. W sali informatycznej gości witały roboty – pieski sterowane przez uczniów. Krótka, szaleńcza zabawa trwała w szkolnej świetlicy. Rozbawione dzieci udały się do pięknej stołówki na zasłużony odpoczynek – pizza, kanapki, ciasto, napoje. Po tylu wrażeniach apetyt wszystkim dopisywał. To nie koniec wrażeń.

Po oficjalnym zakończeniu wycieczki maluchy spędziły czas na szkolnym „placu zabaw” – zaproponowaliśmy stoiska z atrakcjami: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, szachy i inne gry, pokaz figur z balonów, tunele. Podczas zwiedzania szkoły dzieci oglądały klasy, w których w przyszłym roku szkolnym będą się uczyć.  Tu zachwycał wszystkich wystrój sal lekcyjnych, bogactwo pomocy dydaktycznych. Można było zrobić sobie zdjęcie przy specjalnie przygotowanej fotograficznej ściance.

Głównymi koordynatorkami Dnia Drzwi Otwartych, zaproponowanymi przez pana dyrektora, były młode stażem nauczycielki – p. A. Olszewska i p. M. Jabłońska. Wspólnie  z grupą nauczycieli opracowały scenariusz imprezy. Zaangażowani nauczyciele doskonale wywiązali się ze swoich zadań. Dzięki nim dzieci opuszczały budynek zadowolone, pełne wrażeń i chętne do nauki w tej właśnie szkole. Piękniejszego podziękowania nie można sobie wyobrazić.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze