sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Wspólnie przeciw białaczce

Wspólnie przeciw białaczce

04-11-2010 07:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 9,253 | Komentarzy: 4
Wspólnie przeciw białaczce
Foto:
zacisze
W dniu 11 grudnia br. w Kole na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej 2b odbędzie się po raz pierwszy w Kole „Dzień Dawcy”. Organizatorem Dnia Dawcy jest wspominana już na łamach naszego portalu grupa przyjaciół z Koła kryjąca się pod nazwą "Malinowa Mamba", która w tej sprawie zadziała w imieniu i na rzecz Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska. Portal internetowy e-kolo.pl również aktywnie włączył się w akcję i wspiera chłopaków w organizacji tego przedsięwzięcia.
Fundacja DKMS Polska organizuje Dni Dawcy na terenie całego kraju. Ich celem jest zarejestrowanie w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych jak największej liczby osób.

W Polsce co 1,5 godziny stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, potocznie nazywany białaczką. Słyszą ją rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Istnieją dwa sposoby przeszczepu komórek macierzystych, które uzależnione są od źródła ich pobrania. Ale żeby doszło do przeszczepu od odpowiedniego, to znaczy zgodnego genetycznie z biorcą dawcy, należy takiego znaleźć.

A prawdopodobieństwo wynosi od 1 : 20 000 aż od 1: kilku milionów. Dlatego znalezienie odpowiedniego dawcy jest bardzo trudne i często jest to wyścig z czasem, który chcemy jak najczęściej wygrać. Będzie to tym bardziej możliwe, im więcej potencjalnych dawców będzie zarejestrowanych w Fundacji DKMS Polska. Dlatego liczy się naprawdę każdy, liczy się pomoc i wsparcie każdej jednostki oraz instytucji.

Impreza poza działaniami uświadamiającymi będzie miała również akcent rozrywkowy. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się również koncert o którym poinformujemy wkrótce.

Chętnych, którzy chcą wesprzeć organizowaną imprezę w Kole zapraszamy do kontaktu. Natomiast tych, którzy zechcą wziąć czynny udział w Dniu Dawcy w Kole już dziś zapraszamy. Godzinę, o której rozpocznie się akcja podamy bliżej terminu 11 grudnia.

KONTAKT:
Krystian
krystian.szczesiak@op.pl - tel. 667136060
Karol karol.zalas@carnis.pl - tel. 790513320
Sebastian szczesiu007@wp.pl - tel. 509792600
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (4)
~Paulina 09-11-2010 16:40
Uwielbiam PAJUJO :)
| Zgłoś do usunięcia
~sebastian koło 05-11-2010 14:50
polecam jak najbardziej takie imprezki Sam jestem zgłoszony do bazy danych dawców szpiku kostnego.Zachęcam wszystkich !!!!Tak niewiele a tak dużo może znaczyć wasza pomoc !!!
| Zgłoś do usunięcia
~jolka 04-11-2010 15:51
Świetny pomysł! Jestem za :) do zobaczenia 11 grudnia :)
| Zgłoś do usunięcia
~Ymmsky 04-11-2010 10:01
...
| Zgłoś do usunięcia