R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Szkoły i Przedszkola

Rywalizacja uczniów klas pierwszych TI

13-12-2019 15:18 | Źródło: ZST Koło | Wyświetleń artykułu: 4,551 | Komentarzy: 0

12 grudnia br. uczniowie klas pierwszych Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Technicznych w Kole uczestniczyli w wewnątrzszkolnym konkursie wiedzy informatycznej.

Foto:Chybczyński, Szczap
R E K L A M A

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej i był równolegle realizowany w dwóch pracowniach komputerowych Praktycznej Nauki Zawodu w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Technicznych. Po przywitaniu uczestników konkursu około godziny 10:30 - organizator konkursu - Pan Marcin Szczap zapoznał uczestników konkursu z jego regulaminem oraz kryteriami oceny części testowej oraz praktycznej. Po krótkim wprowadzeniu, pierwsza grupa (dziesięcioro osób), przystąpiła do etapu teoretycznego – testu.

Test składał się z 45 pytań a jego zagadnienia to min.:

  • system operacyjny Windows,
  • standardy sieci bezprzewodowych,
  • zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego Excel,
  • projektowanie relacyjnych baz danych w aplikacji Access,
  • podstawy grafiki wektorowej,
  • podzespoły komputera PC,
  • programowanie obiektowe w języku C++ .

Etap teoretyczny konkursu polegał na udzieleniu odpowiedzi na zagadnienia testowe on-line, co umożliwiło uczestnikom poznanie wyniku, bezpośrednio po zakończeniu testu. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania na teście to 45 punktów.

Druga grupa uczestników (dziewięć osób), przystąpiła do części praktycznej konkursu, polegającej na montażu podzespołów komputera PC (pamięć RAM, dysk twardy, napęd optyczny) - w jak najkrótszym czasie. Tę część etapu nadzorował współorganizator konkursu - Pan Tomasz Chybczyński. Po wykonaniu przez uczestników konkursu zadania etapu praktycznego, Pan Tomasz przyznawał określoną liczbę punktów za poprawność wykonania zadania (maksymalna liczba punktów jaką można było uzyskać na tym etapie to 10). Po około 45 minutach nastąpiła zmiana grup, a tym samym zadań konkursowych.

Około godziny 13:00, zaproszona Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – Pani Katarzyna Poronin oraz Kierownik Warsztatów Szkolnych - Pan Jan Janicki, dokonali podsumowania wyników konkursu, po czym Pani Dyrektor wręczyła dyplomy konkursowe oraz nagrody rzeczowe (ufundowane ze środków finansowych Rady Rodziców), za zajęcie trzech pierwszych miejsc, następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie z zaproszonymi gośćmi, wszystkimi uczestnikami oraz organizatorami konkursu.

Trzy pierwsze miejsca w konkursie zajęli:

I miejsce - Dudkowski Sebastian z klasy 1TI (część teoretyczna 30 punktów, część praktyczna 9 punktów),

II miejsce - Dudek Bartłomiej z klasy 1TI (część teoretyczna 29 punktów, część praktyczna 8 punktów),

III miejsce - Frątczak Dominik z klasy 1TIg (część teoretyczna 28 punktów, część praktyczna 8 punktów).

Nagrodami w konkursie były:

  • słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące technologię wzmocnienia tonów niskich,
  • latarka wojskowa wraz z akumulatorem,
  • krokomierz wykorzystujący technologię bluetooth.

Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali od organizatorów punkty dodatnie do zachowania, które zostały wpisane do dziennika elektronicznego.

Organizatorzy, ze względu na cieszące się pośród młodzieży klas Technikum Informatycznego zainteresowanie konkursem, osoby chętne zapraszają na kolejną jego edycję w semestrze letnim.

R E K L A M A

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze