sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Nieoświetlony rower - wypadek

Nieoświetlony rower - wypadek

26-11-2010 14:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,501 | Komentarzy: 2
Nieoświetlony rower - wypadek
Foto:
zacisze
Wczoraj około 16.30 w miejscowości Kolonia od Bugaja w gm. Babiak, kierujący volkswagenem z doczepioną lawetę na prostym odcinku drogi potrącił jadącą w tym samym kierunku nieoświetloną rowerzystkę.
Kobieta przewoziła na rowerze dwójkę swoich dzieci: 3 letniego syna i 4 letnią córkę. Rowerzystka doznała otwartego złamania lewego uda, córka złamania lewej nogi i obrażeń głowy natomiast syn obrażeń głowy. Poszkodowani przebywają w konińskim szpitalu. Kierowca ciężarówki i kobieta kierująca rowerem byli trzeźwi, policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku.

Przy okazji tego zdarzenia policjanci apelują do użytkowników rowerów o bezwzględne stosowanie w nich określonego przepisami oświetlenia.

Jesień i zima to okres w którym bardzo szybko robi się ciemno, rower jest słabo widoczny co stwarza niebezpieczeństwo dla kierującej nim osoby jak i innych uczestników ruchu. Aby ograniczyć tego rodzaju zagrożenia policjanci z kolskiej drogówki zapowiadają wzmożone kontrole skierowane właśnie na elementy związane z prawidłowym oświetleniem jednośladów.
Mundurowi podpowiadają też, że doskonałym rozwiązaniem staje się coraz częstsze stosowanie przez rowerzystów odblaskowych kamizelek, które widoczne są nawet z kilkuset metrów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~haha 26-11-2010 22:47
dla mnie ludzie w mieście też mają problemy z poruszaniem się na rowerach, zero wyobraźni, jakieś nagłe wjazdy na ulice z chodników, no brak odpowiedzialności i rozumu
| Zgłoś do usunięcia
~Belenenżesz 26-11-2010 21:19
Nie obrażając nikogo, jednak czasem z wyobraźnią u ludzi z wiosek jest kiepsko. Oczywiście także ludzie w mieście robią nieodpowiedzialne rzeczy, ale jednak mentalność ludzi z poza miast jest czasem na prawdę specyficzna. To samo tyczy się jazdy po pijanemu. Ile razy słyszałem od znajomego ze wsi, jak z dumą opowiada o tym, jak to się u niego w rodzinie po pijaku wraca z imprez i jeszcze nikomu nic się nie stało...
| Zgłoś do usunięcia