sim
kdf
Wiadomości Miasto Koło 20-lecie opieki paliatywnej w Kole

20-lecie opieki paliatywnej w Kole

28-11-2010 20:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,950 | Komentarzy: 0
20-lecie opieki paliatywnej w Kole
Foto:
zacisze
W dniu 27 listopada br. w Miejskim Domu Kultury w Kole odbyła się uroczystość 20-lecia istnienia opieki paliatywnej na terenie miasta Koła i powiatu kolskiego. Uroczystość odbyła się pod hasłem „Hospicjum to tez życie”. Zaproszonych gości powitała lek. hospicjum dr Elżbieta Zagalska, która przedstawiła historie powstania hospicjum przy Kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Kole oraz krótką charakterystykę działalności hospicjum.
W części artystycznej wystąpił chór Towarzystwa Śpiewaczo Muzycznego „Lutnia” z Koła, duet dziewcząt działających przy MDK w Kole oraz nasz rodak kolanin Andrzej Malinowski śpiewak operowy światowej sławy, który wykonał pieśni i arie operowe otrzymując owacje na stojąco.

Doktor Elżbieta Zagalska otrzymała podziękowania min. od Burmistrza Miasta Koła oraz dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole jak również i od wielu gości, którzy zgodnie życzyli dalszej owocnej pracy lekarskiej i duchowej dla tych, którzy tak bardzo potrzebują wsparcia.

Michał Krzemiński
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!