R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Powiat Kolski

Nowy rekord w 1% - ponad 86 mln zł od Wielkopolan dla OPP

30-11-2020 18:11 | Źródło: US Koło | Wyświetleń artykułu: 1,691 | Komentarzy: 0

Łącznie 907 mln zł przekazali Polacy Organizacjom Pożytku Publicznego w tegorocznym rozliczeniu PIT. Niemal 10% tej kwoty to wpłaty podatników z Wielkopolski, od których OPP otrzymają w tym roku 86,05 mln zł.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

To nowy rekord, wyższy od ubiegłorocznego o prawie 1,5 mln zł. Podobnie jak w ubiegłych latach, i tym razem Wielkopolska znalazła się w gronie najbardziej hojnych regionów kraju. W rankingu tym wyprzedzają nas jedynie Śląsk i Mazowsze. Z roku na rok Wielkopolanie coraz chętniej korzystają z możliwości przekazania 1 procenta swojego podatku organizacjom społecznie użytecznym. W rozliczeniu PIT za 2019 rok zdecydowało się na to 1,43 mln podatników (o 26 tys. więcej niż w roku ubiegłym). Średnia kwota podatku przekazywana przez mieszkańców Wielkopolski to 60 zł.

Organizacje z największym wsparciem otrzymują łącznie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset milionów złotych wsparcia. Widać zatem, że jednostkowo niewielkie kwoty stanowią razem ogromny zastrzyk finansowy dla OPP. Wśród pierwszej 30-stki największych beneficjentów mechanizmu 1 procenta znalazło się 6 fundacji i stowarzyszeń z Wielkopolski.

Największe środki otrzymały w tym roku w naszym województwie:

  • Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” (42,5 mln zł),
  • Fundacja Siepomaga (16,2 mln zł) 
  • Fundacja Dzieciom „Pomagaj” (10,6 mln zł).

Podsumowanie oraz pełna lista kwot przekazanych poszczególnym OPP znajduje się na stronie gov.pl.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA