sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Dogonić marzenia - podsumowanie

Dogonić marzenia - podsumowanie

17-12-2010 12:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,746 | Komentarzy: 2
Dogonić marzenia - podsumowanie
Foto:
zacisze
16 grudnia 2010 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kole odbyła się uroczysta konferencja kończąca drugą edycję projektu systemowego „Dogonić marzenia” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kole, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W spotkaniu udział wzięli: Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, członek zarządu Powiatu Kolskiego Czesław Marek, w imieniu Burmistrza Miasta Koła Mieczysława Drożdżewskiego obecny był Sekretarz Miasta Tomasz Nuszkiewicz, radni powiatu Jacek Sobkowiak i Grzegorz Fiałkowski, a także radni miejscy Alicja Wapińska i Florian Olejniczak. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele organizacji pozarządowych, Warsztatów Terapii Zajęciowych, Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, duchowieństwa oraz mediów.

Dyrektor PCPR wraz z koordynatorem projektu Grzegorzem Wojtanowskim zwrócili uwagę, że dla Beneficjentów najtrudniejszy jest pierwszy krok zmierzający do poprawy jakości życia i wyrównywania szans życiowych(...) zatem nie zapominajmy o słowie dziękuję, wspierajmy się, motywujmy do dalszych działań i rozwijajmy zawodowo(...)

2010 rok to już kolejny rok pracy w projekcie „Dogonić marzenia”. W projekcie wzięło udział blisko 100 Beneficjentów w tym 22 dzieci. Realizacja dotyczy człowieka i jego codziennych problemów. Najważniejsze jest to, żeby Beneficjenci byli „zadowoleni”. W ten sposób poprzez aktywną integrację, kursy i szkolenia wiele osób odzyskuje chęć do życia, wyzwala się nadzieja i otwarcie na drugiego człowieka. Jak powiedział jeden z uczestników: Sukcesem jest to, że wyszedłem z domu i nie jestem sam!

Spotkanie było również doskonałą okazją do wzajemnych życzeń świątecznych. W imieniu całej pomocy społecznej Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole Urszula Polewska wraz z Dyrektorami Domów Pomocy Społecznej wręczyła Staroście Kolskiemu oraz Burmistrzowi Koła kwiaty z gratulacjami z okazji objęcia przez nich urzędów na kolejną kadencję.

Podczas konferencji odbyła się również wystawa prac niepełnosprawnych artystów: Józefa Marczaka, Łukasza Wiśniewskiego, Elżbiety Krygier (uczestniczki projektu „Dogonić marzenia”), Zenona Basińskiego oraz Emilii Wojdan. Na zakończenie dla gości przygotowano drobny poczęstunek a także krótką część artystyczną.

Zobacz zdjęcia

mj
fot. Jan Polewski
fot. Michał Krzemiński
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
KassiaHLJ 19-12-2015 17:31
Kto chce zarobic w necie kilkadziesiat $$$$ dziennie? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w gogle: jak kosić kasę na Adfly
| Zgłoś do usunięcia
~miśiek 17-12-2010 14:06
Bardzo fajne spotkanie jak najwięcej takich spotkań pozdrowienia dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
| Zgłoś do usunięcia