sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło SAINT GOBAIN ABRASIVES - ZST w Kole

SAINT GOBAIN ABRASIVES - ZST w Kole

22-12-2010 10:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 10,938 | Komentarzy: 2
SAINT GOBAIN ABRASIVES - ZST w Kole
Foto:
zacisze
20 grudnia 2010 roku w Szkolnym Centrum Informacji Zespołu Szkół Technicznych w Kole odbyła się uroczysta inauguracja projektu w zakresie wspierania edukacji uczniów i absolwentów.
W spotkaniu wzięli udział : Magdalena Krupa – dyrektor personalny, Joanna Andrysiak – asystentka dyrektora generalnego, Artur Chojnowski – dyrektor ds. przemysłowych, Marek Banaszewski – wicestarosta powiatu kolskiego, Janusz Kowarski – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kole oraz zespół koordynujący współpracę : Ewa Tomczyk, Ewa Rus i Wojciech Szczap. Nie zabrakło także beneficjentów projektu – młodzieży ZST w Kole.

Na początku tego nietuzinkowego spotkania, dyr. J.Kowarski serdecznie przywitał wszystkich obecnych. Następnie dyr. M.Krupa przedstawiła praktyczne informacje o firmie Saint Gobain Abrasives w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Z kolei, dyr. J.Kowarski zwrócił szczególną uwagę na przygotowanie ucznia i absolwenta do unijnego rynku pracy. Podkreślił także wykorzystanie wieloletniego doświadczenia SGA w innowacyjnych technologiach. Wspomniał również o systemie pracy oraz stylach zarządzania w firmie.

Podczas spotkania przedstawiciele firmy SGA podpisali z naszą szkoły porozumienie w zakresie wspierania edukacji uczniów i absolwentów. W gabinecie dyr. J.Kowarskiego omówiono szczegóły współpracy. Dyskusje dotyczyły m.in. nauki technicznego języka angielskiego, kariery zawodowej, a także zagadnień ekologicznych.
Następnie, jeden z nauczycieli ZST w Kole – inż. Marek Bartoszek omówił współpracę naszej szkoły z Politechniką Poznańską w zakresie automatyki i robotyki. Niezwykle ciekawe okazało się wyjaśnienie i pokazanie mechanizmu działania automatycznego robota. Istnieje bowiem realna szansa, że ów wynalazek będzie wykorzystany do celów dydaktycznych np. do poboru próbek na zajęciach Eko – Szkoły.

Spotkanie było nie tylko wspaniałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy firmą SGA i ZSZ w Kole, ale także przyczyniło się do nawiązania wartościowej współpracy, która z pewnością pozytywnie zaowocuje w najbliższym czasie.

Agnieszka Bentkowska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
~Black Legion 02-03-2011 06:28
szukanie świeżego mięsa do obozu pracy ?
| Zgłoś do usunięcia
~White Legion 24-12-2010 16:27
Bardzo śmieszą mnie takie pokazowe spotkania, czemu mają one służyć, nierozumiem czemu ZST jeszcze prowadzi kierunek Technikum Ochrony Środowiska skoro i tak absolwenci nie znajdą na terenie Koła i okolic pracy związanej z tym kierunkiem , wiem bo sam jestem absolwentem TOŚ. I jeśli absolwent tego technikum nie zdecyduje się na studia to pozostaje mu pracowanie fizyczne w zupełnie innej branży. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia