sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wracają mrozy

Wracają mrozy

27-12-2010 09:42 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,708 | Komentarzy: 0
Wracają mrozy
Foto:
zacisze
Uwaga mieszkańcy! Powracająca fala mrozów stwarza bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Dotyczy to w szczególności osób bezdomnych, samotnych i starszych. Prosimy mieszkańców miasta o zainteresowanie i zwrócenie uwagi na sytuację osób bezdomnych, mieszkających samotnie w starszym wieku, niepełnosprawnych lub rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, a nie będących w stanie własnym staraniem zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb w czasie zimy.
W obliczu długotrwałego utrzymywania się niekorzystnych warunków atmosferycznych, istotna jest szybkość reakcji zmierzająca do zminimalizowania zagrożenia utraty życia lub zdrowia przez osoby szczególnie na nie narażonych. Istotne jest aby zwrócić uwagę na osoby przebywające na klatkach schodowych, dworcach, na przystankach, w piwnicach, altankach i ogródkach działkowych, pustostanach, a zwłaszcza w stanie nietrzeźwości.

W takich przypadkach przekazanie informacji na telefon alarmowy 112, policji 997, pogotowia ratunkowego 999 lub straży miejskiej 986 może uratować czyjeś życie.


Źródło: Urząd Miejski w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!