sim
marzena pilarska
Wiadomości Pożary Kolejne pożary

Kolejne pożary

30-12-2010 08:05 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,415 | Komentarzy: 0
Kolejne pożary
Foto:
zacisze
Ostatnio informowaliśmy o pożarze jaki miał miejsce w miejscowości Powiercie, gdzie spaleniu uległa duża powierzchnia zabudowań. Tymczasem na początku tego tygodnia doszło do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieca i materiałów palnych.
W miejscowości Cząstków gmina Kłodawa doszło do rozerwania piecu centralnego ogrzewania na paliwo stałe. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, ponieważ w chwili wybuchu nikogo nie było w pomieszczeniach piwnicznych. W wyniku wybuchu doszło do zapalenia drewna oraz gazet zgromadzonych w kotłowni. Wybuch pieca na szczęście nie uszkodził konstrukcji budynku.

Kolejnym zdarzeniem do jakiego doszło na początku bieżącego tygodnia to pożar szopy z węglem, wraz z przyległą drewnianą stodołą w miejscowości Budzisław Stary gmina Osiek Mały. Po przybyciu na miejsce pożaru zastępów straży pożarnej ratownicy zabezpieczyli teren prowadzenia działań. Kierujący działaniami ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pali się drewniany dach szopy przeznaczonej do składowania węgla. Szopa bezpośrednio przylega do drewnianej stodoły. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonego drewnianego dachu krytego deskami papą oraz eternitem. W wyniku przeprowadzonych działań ratowniczych udało uratować się stodołę drewnianą oraz ok. 3 ton węgla znajdującego się w szopie.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!