sim
kol-net
Wiadomości Na sygnale Sprawca zatrzymany

Sprawca zatrzymany

03-01-2011 19:38 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,814 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Sprawca zatrzymany
Foto:
Niespełna dobę zajęło ustalenie i zatrzymanie sprawcy usiłowania rozboju w sklepie spożywczym w Kole przy ul. Niezłomnych, którym okazał się 34 - letni Artur S. mieszkaniec Piły.
W dniu 29 grudnia około godziny 18.50 w Kole przy ul. Niezłomnych do jednego ze sklepów spożywczych wszedł mężczyzna, który zakupił papierosy, a następnie grożąc przedmiotem przypominającym pistolet zażądał wydania pieniędzy z kasy. Spotkał się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem sprzedawczyni, która zdołała włączyć alarm - wtedy spanikowany przestępca wybiegł ze sklepu i uciekł.

Prowadzone czynności przez kolskich kryminalnych pozwoliły na ustalenie rysopisu oraz znaków szczególnych przestępcy. Z relacji sprzedawczyni wynikało, ze złodziej nie był zamaskowany. W tego typu sprawach niezwykle ważnym elementem jest współpraca pomiędzy ościennymi komendami Policji. Prawidłowe typowanie oraz precyzyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania w czwartkowe popołudnie w Koninie 34 - letniego mieszkańca Piły. Jak się później okazało sprzedawczyni rozpoznała, że to właśnie on jest tym mężczyzną, który dokonał napadu. Dopełnieniem jego prawdopodobnego udziału w całej sprawie stał się materiał z monitoringu jak również zatrzymany przy przestępcy pistolet wiatrówka. Okazało się także, iż zatrzymany cieszył się wolnością tylko 30 dni. Opuścił mury zakładu karnego 30 listopada. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz Prokuratury Rejonowej sprawca trafił przed oblicze kolskiego Sądu, który podjął w dniu 31 grudnia decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~tak 04-01-2011 01:45
brawo dla kolskiej policji !!!
| Zgłoś do usunięcia