Zachmurzenie -2.5
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Ile internetu zużywają najpopularniejsze aplikacje? Oto jak zmniejszyć straty

Ile internetu zużywają najpopularniejsze aplikacje? Oto jak zmniejszyć straty

Autor: Partner 23 Czerwiec 2022
Ile internetu zużywają najpopularniejsze aplikacje? Oto jak zmniejszyć straty
© partner
Komentarzy: 0 Czytano:
1,691 razy |

Firmy zapewniające internet mobilny oferują niezmiennie rosnące pakiety GB. Jednocześnie używamy jednak coraz więcej internetu – nie tylko będąc na Wi-Fi. Największym obciążeniem bywają popularne aplikacje, które stanowią zazwyczaj codzienne źródło rozrywki. Stąd ważne jest, by zawsze sprawdzać, ile internetu zużywają konkretne programy. W rezultacie możliwa jest bardziej precyzyjna kontrola nad wykorzystywanym transferem.

R E K L A M A
0
Czytano:
1,691 razy
Udostępnij

Nie ma dziś oczywiście takiej potrzeby oszczędzania internetu jak przed laty. Niezmiennie jednak warto – porównując ceny i warunki – ocenić takie parametry jak:

  • rozmiar pakietu od operatora
  • układ wykorzystania internetu np. na dzień/ noc
  • możliwość używania niektórych aplikacji bez utraty swoich zasobów sieciowych.

Mimo że przy upowszechnieniu internetu mobilnego standardowy użytkownik odnajduje się w nim coraz lepiej, nadal ważne pozostaje pytanie: ile internetu używają poszczególne popularne aplikacje?

Media społecznościowe

Przykładem może być Facebook. Tu nie ma konkretnych danych, które potrafiłyby precyzyjnie wskazać, z jakim wynikiem trzeba się liczyć podczas scrollowania. Inaczej będzie w przypadku tekstów, a inaczej wtedy, gdy pojawiają się obciążające łącza filmy.

Gdy w grę wchodzi transmisja wideo lub nawet niewielkie filmiki, zużycie będzie naprawdę spore. Można przyjąć, że godzinne korzystanie z FB z ponadprzeciętną aktywnością i filmami wykorzysta ok. 200-250 MB. Sporo, jeśli użytkownik nie jest podpięty pod internet stacjonarny.

Serwis video

Platforma YouTube’a jest świetnie przygotowana do tego, by nie używać nadmiernie wielu zasobów sieciowych. Przydatną funkcją jest to, że można wybierać np. pomiędzy jakością odtwarzanego obrazu, a więc i pobieranym internetem. Nie ma więc potrzeby sięgania po transmisję wysokojakościową. Warianty 720p czy 1080p na smartfonie nie zrobią wielkiego wrażenia. Warto pamiętać, że film odtwarzany w opcji 1080p przez minutę przejmie ok. 70 MB. Gdyby zredukować go do 480p, transfer sięgnie 10 MB.

Serwisy muzyczne

Za przykład można wziąć tu Tidal. Czy korzystając z serwisów muzycznych, można bać się o nadmiernie duży transfer internetu mobilnego? To raczej mało prawdopodobne. Lepiej będzie więc słuchac muzyki przez Spotify czy Tidal niż w ramach standardowego YouTube. Zwykłe odtwarzanie przez godzinę na Spotify oznacza zużycie ok. 40 MB. To niewiele – szczególnie jeśli porównać to zużycie wobec np. wspomnianego YouTube.

Jaki pakiet internetu jest niezbędny?

Nie wiesz, jaki pakiet internetu mobilnego będzie optymalny w Twoim przypadku? Ważne jest np. to, czy aktywnie używasz aplikacji oraz ja wiele czasu spędzasz wtedy w zasięgu sieci Wi-Fi. Sprawdzając oferty operatorów, dobrze jest porównać starannie detale ich oferty. Służy do tego porównywarka PanWybierak.pl.

Wykorzystuje ona system na bieżąco agregujący aktualne ceny internetu mobilnego. Na tej podstawie umożliwia analizę oraz ewentualne zamówienie danej usługi. Dzięki temu klient może być pewny, że sięga po rzeczywiście najkorzystniejszą ofertę.

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
R E K L A M A
R E K L A M A
Lifestyle i życie społeczne
Duży Fiat skończył 55 lat
1 dzień temu 830 1