R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Człowiek to nie towar - nie daj się sprzedać

8 dni temu | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 2,107 | Komentarzy: 1

W ramach obchodzonego 30 lipca Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi mundurowi z kolskiej jednostki policji edukowali podróżnych jak nie stać się ofiarą tego przestępczego procederu.

Foto:KPP Koło
R E K L A M A

W lipcu profilaktycy z kolskiej komendy na dworcu kolejowym w Kole prowadzili cykliczne działania profilaktyczne mające na celu uświadomienie podróżujących jak łatwo stać się ofiarą „handlu żywym towarem” .

Wiele osób, chcąc poprawić swoją sytuację materialną, na własną rękę szuka pracy poza granicami kraju, decydując się na pracę z ogłoszenia albo korzystają z propozycji pracy złożonej przez nieznaną osobę. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyboru konkretnej pracy, należy się dobrze przygotować. W pierwszej kolejności należy szukać pracy za pomocą sprawdzonej agencji pośrednictwa pracy lub pośrednika na stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz. Pamiętać należy, że agencja powinna dostarczyć szczegółowych informacji na temat pracy, jaką będzie się wykonywać. Ważne są przy tym prawa i obowiązki jako pracownika w danym kraju (m.in warunki pracy, wysokość stawek płacy i inne ustalenia muszą być jasno zapisane w umowie). Agencja nie może wymagać opłaty za pośrednictwo w znalezieniu pracy. Zgodnie z polskim prawem opłata może być pobierana tylko od pracodawcy. Wszelkie informacje dotyczące mieszkania i warunków pracy znajdziesz na www.eures.praca.gov.pl.

W każdym przypadku wyjazdu za granicę, do pracy, na wakacje czy na studia, należy zostawić bliskiej osobie dokładny adres pobytu, kopię dokumentu tożsamości, aktualne zdjęcie i kontakty do osób z którymi się podróżuje. Jeśli jest to wyjazd do pracy zostaw jak najwięcej informacji na temat przyszłego pracodawcy. Więcej informacji o zjawisku handlu ludźmi można znaleźć na stronie: https://handelludzmi.eu.

Jeśli ktoś stał się ofiarą lub przypuszcza, że w okolicy może rozwijać się handel ludźmi, należy skontaktować się z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji pod numer 664 974 934, (tam również można otrzymać pomoc czy poradę) albo napisać pod adres [email protected].

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze