sim
naturhouse
Wiadomości Powiat Kolski Odpady promieniotwórcze nie dla Kopalni

Odpady promieniotwórcze nie dla Kopalni

03-03-2010 07:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,860 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Odpady promieniotwórcze nie dla Kopalni
Foto:
W ostatnim czasie pojawiły się informację, że w Kopalni Soli w Kłodawie mają być składowane promieniotwórcze odpady. Jak się okazuje informacje te były przedwczesne i w Kłodawie oraz całym regionie mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą.
- Odpady promieniotwórcze nie będą składowane w nieczynnych wyrobiskach Kopalni Soli w Kłodawie - powiedział Radiu Merkury koniński senator PO Ireneusz Niewiarowski. - Pogłoski, że tego rodzaju materiały mogłyby trafiać do Kłodawy są nieprawdziwe - dodał.


Niewiarowski zbadał sprawę w Państwowej Agencji Atomistyki. Według uzyskanych przez niego informacji niebezpieczne odpady nie powinny znaleźć się w naszym regionie. - Nie tylko Kłodawa, ale także żadna kopalnia w Polsce nie nadaje się do magazynowania takich odpadów. Ale prawdą jest, że są prowadzone takie badania, gdzie by takie składowisko mogło się mieścić - wyjaśnił parlamentarzysta.


Informacja ta na pewno bardzo mocno ucieszyła lokalnych samorządowców, którzy na bazie nieczynnej kopalni mają zamiar stworzyć uzdrowisko.

źródło: Radio Merkury

sok.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!