sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Po co nam takie kontenery?

Po co nam takie kontenery?

03-03-2010 09:53 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,220 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Po co nam takie kontenery?
Foto:
Tak jak w całej Polsce, również w Kole na ulicach stoją kontenery na używana odzież (około 15 tyś. sztuk w całym kraju). Jeszcze do niedawna pojemniki firmowane były znakiem PCK. Przypomnijmy, że odzież wrzucana do kontenerów nie była przekazywana do osób potrzebujących, a sprzedawana. Jedynie część dochodu trafiała na konto PCK.
Po wypowiedzeniu umowy w 2008 roku, kontenery (już bez znaków PCK) nadal stoją na ulicach i nadal można do nich wrzucać niepotrzebne już nam ubrania, które są sprzedawane oraz przetwarzane.

Niestety pojemniki są w fatalnym stanie. Nikt nie dba o ich stan i coraz częściej mieszkańcy okolicznych bloków narzekają na porozrzucane po ulicach ubrania. Kontenery są dewastowane i nikt nie zajmuje się ich naprawą.

Redakcja portalu e-kolo na własne oczy mogła przekonać się jak obecnie wyglądają pojemniki, do których kiedyś trafiała odzież.

W związku z tym pytamy – czy nie można coś zrobić, aby krajobraz (i tak mało ciekawy) w naszych miejscach zamieszkania nie był jeszcze bardziej przygnębiający? Zwracamy się z apelem do Mieszkańców naszego miasta i powiatu, aby reagowali na tego typu sytuacje. Informowali odpowiednie służby (np. Straż Miejska ) oraz sami zwracali uwagę jeśli będą świadkami niszczenia kontenerów.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
~POLAK 06-03-2010 23:08
Kiedyś przyłapałem cyganki jak łomem otwierały taki pojemnik na ubrania. W żaden sposób nie mogłem ich wygonic. Jestem pewien, że te porozrzucane ubrania i zdewastowane kosze na ulicy Kolejowej to ich sprawka.
| Zgłoś do usunięcia
~junak 03-03-2010 21:56
Jak jest otwarta to śmiejemy się, że to winda do piekła. Wyglądem to nawet pasuje.
| Zgłoś do usunięcia
~Marian 03-03-2010 11:59
Z tymi 15 tys.szt. to chyba duza przesada.Z wygladem to prawda.
| Zgłoś do usunięcia