sim
kdf
Wiadomości Kultura i rozrywka Artyści z OSW we Wrocławiu i Krakowie

Artyści z OSW we Wrocławiu i Krakowie

25-03-2010 12:12 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,392 | Komentarzy: 0
Artyści z OSW we Wrocławiu i Krakowie
Foto:
zacisze
Grupa teatralna z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole, brała udział w eliminacjach regionalnych do „Albertiny”, które odbyły się we Wrocławiu w Teatrze Muzycznym „Capitol”.
X Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana 2010”, organizowany przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundację im. Brata Alberta, jest prezentacją twórczości teatralnej i muzycznej osób niepełnosprawnych z całej Polski.

Młodzi aktorzy zaprezentowali autorski spektakl oparty na baśni pt. „Dziewczynka z zapałkami”. W tegorocznej ogólnopolskiej edycji „Albertiany” udział wzięło 49 zespołów teatralnych, dlatego zdobycie III nagrody w eliminacjach regionalnych uznać można za wielki sukces artystów z Koła.

Niezwykłym przeżyciem dla uczniów SOSW w Kole był udział w uroczystej gali laureatów, która miała miejsce w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Podczas niej młodzi aktorzy mogli podziwiać spektakle swoich rówieśników, a także spotkać takie znane osoby, jak Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, ks. kard. Franciszek Macharski, ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, Lidia Jazgar – aktorka Piwnicy pod Baranami, wokalista Paweł Kukiz oraz Teatr Improwizacyjny „Schau mer X mal” z Bawarii.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie nagród przez panią Annę Dymną aktorkę Narodowego Starego Teatru w Krakowie, pomysłodawczynię i współtwórczynię festiwalu. Każdy z uczestników poza upominkiem otrzymał także zdjęcie z autografem pani Anny.

Wspólne próby oraz występy na scenie bardzo zintegrowały dzieci i młodzież. Dużą radość sprawiło uczniom poznawanie ciekawych miejsc Wrocławia i Krakowa oraz spotkanie z ciekawymi ludźmi – powiedziała pani Joanna Bałdyka nauczycielka.

mc

Źródło: www.kolo.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!