sim

Wiadomości Święto Walentego- dzień zakochanych

Święto Walentego- dzień zakochanych

14-02-2013 09:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,783 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Święto Walentego- dzień zakochanych
Foto:
Walentynki to Święto Zakochanych - obchodzone 14 lutego, w dniu Świętego Walentego. W tym dniu zakochani obdarowują się "walentynkami" są to zazwyczaj romantyczne kartki, w których znajdują się wiersze lub wyznania miłosne, niekiedy mogą to również być laurki i prezenty.
Kim był patron Święty Walenty?. W tradycji chrześcijańskiej odnajdujemy informacje o co najmniej trzech Świętych o imieniu Valentine lub Valentinus. Jedna z legend mówi o duchownym, który przeciwstawił się rozkazowi Imperatora Rzymu Klaudiusza II. zakazującego udzielania ślubów młodym mężczyznom, jako że wg. doradców Klaudiusza, nieżonaci mężczyźni byli lepszym żołnierzami. Za to nieposłuszeństwo duchowny Walenty został skazany na śmierć.

Inna historia mówi o młodym człowieku, który za pomoc prześladowanym chrześcijanom został skazany na śmierć. Z więzienia wysłał swojej ukochanej list z podpisem 'From Your Valentine' (podpis używany do dzisiaj na walentynkach w języku angielskim).

W ten pełen czerwieni i miłości wszechobecnej chcielibyśmy życzyć wszystkim zakochanym dużo miłości, szczęścia i ogromu uczuć nie tylko w ten dzień, ale i cały rok.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!