sim
geberit produkcja
Wiadomości Powiat Kolski Nowa farma wiatrowa w gminie Koło

Nowa farma wiatrowa w gminie Koło

15-02-2013 14:15 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,458 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Nowa farma wiatrowa w gminie Koło
Foto:
W dniu 31 stycznia br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu podpisał z Centrum Innowacji Sp. z o.o. w Poznaniu umowę na budowę farmy wiatrowej o mocy 1,6 MW w gminie Koło.
Jak czytamy na stronach funduszu całkowita wartość projektu wynosi ok 9 mln zł, a kwota dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 to ponad 4,5 mln zł. Zakończenie projektu planowane jest na 2014 r.

Budowa farmy wiatrowej jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu III „Środowisko Przyrodnicze” Działania 3.7 „Zwiększenie wykorzystania odnawialnych zasobów energii” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Będzie to już kolejna inwestycja budowy elektrowni wiatrowych w gminie Koło i powiecie kolskim. Obecnie w powiecie kolskim pracuje ponad 40 sztuk elektrowni wiatrowych.

Źródło: WFOSiGW w Poznaniu

fot. F&A Media
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Ala 22-02-2013 17:24
Znalezione w sieci: ...."Samorządy Suwalszczyzny przyjmują pieniądze w formie darowizny czy sponsoringu od przedstawicieli firm ubiegających się o zgodę na budowę elektrowni wiatrowych – alarmuje w zawiadomieniach do CBA i NIK poseł Jarosław Zieliński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, nazywa ten proceder wprost – „kupowaniem” poparcia gmin. Domaga się pilnego przeprowadzenia kontroli legalności tego typu umów. O noszącym znamiona patologii zjawisku współfinansowania przez inwestorów farm wiatrowych prac przy tworzeniu gminnych planów zagospodarowania przestrzennego podlaski parlamentarzysta powiadamia we wnioskach skierowanych w ostatnich dniach do Najwyższej Izby Kontroli, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku oraz wojewody podlaskiego."......
| Zgłoś do usunięcia