sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Gala II edycji Konkursu MEN

Gala II edycji Konkursu MEN

18-03-2013 10:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,748 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Gala II edycji  Konkursu MEN
Foto:
Jak wynika z opracowania danych Systemu Informacji Oświatowej MEN wg stanu na koniec września 2011, na obszarze województwa wielkopolskiego funkcjonowały 1774 różnego typu placówki prowadzące działalność edukacyjną w ramach wychowania przedszkolnego.
W tej liczbie 976 stanowiły przedszkola, z których większość bo aż 83,3 % to placówki publiczne.

W listopadzie 2012 roku MEN ogłosiło skierowany właśnie do przedszkoli i szkół Konkurs „Mam 6 lat” , który miał promować najlepsze inicjatywy podejmowane przez przedszkola we współpracy z Radami Rodziców w celu ułatwienia dzieciom sześcioletnim adaptacji do szkoły.

O działaniach podjętych przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole w ramach projektu zgłoszonego na konkurs przez Radę Rodziców, informowaliśmy już szerzej w artykule „Przedszkolaki z wizytą w szkole” zamieszczonym na stronie niniejszego portalu.

Jak się okazało, do konkursu na etapie regionalnym przystąpiło jedynie 21 przedszkoli województwa wielkopolskiego. Z naszych rodzimych placówek udział wzięły w nim dwie.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 28 lutego. Oceny nadesłanych projektów i prezentacji konkursowych dokonała powołana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w osobie Elżbiety Walkowiak Kapituła Konkursu , której przewodniczył Tomasz Niedzielski dyrektor SP nr 80 w Poznaniu. Na Wielką Galę Konkursu 7 marca zjechali do Poznania przedstawiciele biorących w konkursie placówek. Przedszkole nr 5 reprezentowała przedstawicielka Rady Rodziców Agnieszka Pieniek z synem Kacprem oraz Wiesława Garus nauczyciel realizujący projekt.

Finalistów konkursu Wojewoda Wielkopolski pan Piotr Florek oraz pani Kurator Elżbieta Walkowiak uhonorowali dyplomami i nagrodami rzeczowymi w Auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza. To właśnie tam, uczestnikom gali zaprezentowano nadesłane prace oraz prezentacje przygotowane przez zwycięzców .

Przedszkole Miejskie nr 5 nie znalazło się co prawda w gronie finalistów , jednakże otrzymało podziękowania za przystąpienie do konkursu. Już sam udział w nim świadczy o tym , że placówka dba o dobro wychowanków , podejmując różnorakie formy współpracy z Radami Rodziców , szkołami podstawowymi, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną ,Urzędem Miasta i innymi instytucjami środowiska lokalnego w celu złagodzenia stresu związanego z przejściem do szkoły i podjęciem przez dzieci nowych obowiązków. Wypracowane przez ww przedszkole dobre modele i formy współpracy ze szkołą, znajdą niewątpliwie swoją kontynuację w przyszłości, kiedy kolejne roczniki wychowanków kończyć będą edukację przedszkolną.

Pozostaje zapewnić rodziców i dzieci, iż wysoki poziom świadczonych usług edukacyjnych w zakresie wychowania przedszkolnego jest priorytetem w podejmowanych przez PM nr 5 działaniach. Konkurs był zaledwie jedną z wielu sposobności , aby zaprezentować to, co znajduje odzwierciedlenie w codziennej pracy pedagogicznej nauczycieli przedszkola. Przedszkole jest przecież placówką wychowania. Wychowanie zaś, jako proces złożony musi być planowane i ukierunkowane na ukształtowanie cech osobowości dziecka tak, aby rozwinęło się ono zarówno poznawczo jak i w sferze emocjonalno-społecznej. Bez tego trudno wyobrazić sobie sukcesy edukacyjne i postęp rozwojowy dziecka, na który w równej mierze pracować muszą nauczyciele przedszkola, rodzice i szkoła. Dziękujemy przy tej okazji raz jeszcze wszystkim , którzy wnieśli swój osobisty wkład w realizację działań związanych z konkursem. Podziękowania kierujemy także pod adresem Burmistrza Miasta Koła pana Mieczysława Drożdżewskiego , który udostępnił środek transportu , którym reprezentacja Przedszkola nr 5 do Poznania na konkursową galę .
oprac. Renata Zamelska
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!