sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Skatepark. Rozmowy w maju i czerwcu

Skatepark. Rozmowy w maju i czerwcu

25-04-2013 08:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,977 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Skatepark. Rozmowy w maju i czerwcu
Foto:
W dniu wczorajszym odbyła się kwietniowa Sesja Rady Miasta, na której głosowano nad głośnymi dla zwolenników skateparku zmianami w budżecie na rok 2013.
Dlaczego głośnymi? od wielu lat młodzież walczy o skatepark na terenie Koła, już było tak blisko. 200 tysięcy złotych było zarezerwowane w budżecie na ten cel na 2013 rok, niestety jak argumentują władze naszego miasta- z powodu braku dofinansowania zewnętrznego na ten cel, trzeba było inwestycję "Budowa skateparku przy ulicy Buczka" usunąć z budżetu. Wstrzymać, ponieważ pojawiły się nagłe wydatki związane z wprowadzeniem od 1 lipca br. nowego systemu gospodarki odpadami.

Kolska młodzież, która poruszała niebo i ziemię by ich prośby zostały wysłuchane, po szczęściu z sukcesu, nagle musiała się zmierzyć z porażką i odłożeniem marzeń na przyszłość. W poniedziałek 22 kwietnia tego roku po godzinie 15.00 przed Ratuszem Miejskim w Kole zebrała się w kilkudziesięciu osobową grupę, by zamanifestować i zwrócić uwagę na swoje postulaty. Podczas poniedziałkowej Komisji Finansów przedstawiciele młodzieży i ich rodziców spotkali się z Burmistrzem i radnymi, by przedstawić swoje argumenty za, wtedy też obiecano im, że temat zostanie ponownie poruszony w maju. Być może budowa ruszy, nie na tak szeroką skalę lecz krok po kroku.

Podczas sesji radni głosowali nad projektem uchwały dotyczącej naniesienia zmian w budżecie. Uchwała została przegłosowana, czyli 200 tyś. złotych przeznaczone na skatepark- przeniesione zostały na inne zadania. Czy młodzież może nadal mieć nadzieję na to, że ich prośby zostaną wysłuchane?

Wiemy, że przedstawiciel młodzieży Damian ma spotkać się z Burmistrzem w dniu 20 maja w celu przedyskutowania realizacji tej inwestycji z podziałem na etapy.

Najważniejszy jest jednak fakt, że ani Burmistrz, ani radni nie powiedzieli „nie” dla budowy skateparku, a jak wiemy wydano już niespełna 50 tys. na opracowanie dokumentacji projektowej.

Fot. F&A Media

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!