sim
Artbud
Wiadomości Kultura i rozrywka DZIEŃ SZTUKI KOLSKIEJ

DZIEŃ SZTUKI KOLSKIEJ

26-04-2013 10:13 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,011 | Komentarzy: 1
DZIEŃ SZTUKI KOLSKIEJ
Foto:
zacisze
Idea imprezy jest prosta – zaprezentować działalność kolskich szkół i grup artystycznych, instytucji kultury oraz twórców indywidualnych. A wszystko to w formie ulicznego kiermaszu połączonego z wystawami, koncertami, warsztatami artystycznymi, konkursami i innymi atrakcjami.
W zeszłym roku impreza odbywała się w październiku, który nie do końca był dla nas przychylny, jeśli chodzi o aurę. Mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej, a dzięki temu na parkingu pod “skarbówką” spotka się wielu mieszkańców Koła. W programie: wystawy: prace uczniów Liceum Plastycznego w Kole, fotografie Kolskiego Klubu Fotograficznego “Fakt”, prace Janusza Oblizajka, Jacka Dziedziczaka i Jacka Zawady, prace rękodzieła artystycznego (m.in. papieroplastyka, decoupage, haft, malarstwo, prace tekstylne); warsztaty artystyczne: quilling, ceramika, papieroplastyka; występy muzyczne, teatralne i taneczne: “Wartaki”, Państwowa Szkoła Muzyczna, Szkoła Muzyczna “Yamaha”, Szkoła Muzyczna “Casio”, Społeczne Ognisko Muzyczne, Studio Piosenki, grupa taneczna i teatralna MDK. Ponadto: plenerowe studio portretowe, kiermasze sztuki, konkurs plastyczny z nagrodami. Do szkół podstawowych trafił też regulamin konkursu plastycznego na “Ilustrację do wiersza Juliana Tuwima”, którego finał będzie jednym z punktów powyższego programu.

Organizatorzy: Państwowa Szkoła Muzyczna, Urząd Miejski, Miejski Dom Kultury, Zespół Szkół Plastycznych, Kolski Klub Fotograficzny “Fakt”, Komenda Hufca ZHP, Pracownia “RE-KLA-MY”.

Zapraszamy wszystkich 11 maja (sobota), godz. 10.00 - 14.00 ul. Prusa (parking przed Urzędem Skarbowym) .

Impreza pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta KołaChcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~Klara 11-05-2013 15:11
Witam wszystkich uczestników Dnia Kolskiej Sztuki.Jestem jedną z uczestników i mam 10 lat.Wygrałam 1miejsce na konkursie Artystycznym w klasach starszych.Chciałam powiedzieć,że bardzo się cieszę bo wygrałam zestaw do rysowania razem z pastelami.To wielki zaszczyt,że mogłam być uczestniczką tego konkursu.Pozdrawiam wszystkich uczestników.Klara
| Zgłoś do usunięcia