sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra Tytoń

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra Tytoń

26-06-2013 12:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,118 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra Tytoń
Foto:
zacisze
W dniu 20 czerwca 2013 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kole odbyło się szkolenie dla Młodzieżowych Liderów Zdrowia z zakresu edukacji antytytoniowej w ramach realizacji programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. W spotkaniu wzięło udział 20 uczniów z Gimnazjum w Grzegorzewie, Gimnazjum nr 1 w Kole, Zespołu Szkół nr 2 w Kole, Gimnazjum nr 2 w Kole oraz z Zespołu Szkół w Powierciu.
Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej oraz warsztatowej. Część teoretyczna polegała na przedstawieniu prezentacji przygotowanej przez pracownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Młodzież dowiedziała się między innymi jakie choroby wywołuje palenie tytoniu, poznała skład dymu tytoniowego i jego wpływ na organizm ludzki, zapoznana została z cyklem uzależnienia od nikotyny oraz pojęciem czynnego i biernego palenia. Na zakończenie młodzież przygotowywała plakaty związane z tematyką tytoniową. Utrudnieniem było to, że kapitanowie poszczególnych drużyn losowali temat przewodni plakatu.

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą mogli przekazywać wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu swoim rówieśnikom w środowisku szkolnym. Gimnazjaliści otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki tytoniowej.
Przygotowała: Izabela Kamińska

PSS-E Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!