sim

Wiadomości Miasto Koło Poświęcenie samochodów

Poświęcenie samochodów

26-07-2013 10:27 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,683 | Komentarzy: 1
Poświęcenie samochodów
Foto:
zacisze
25 lipca Kościół w liturgii wspomina św. Jakuba, ale także św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Zgodnie z wieloletnią tradycją po Mszy św. wieczornej w kościele farnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, wikariusz tej parafii - ks. Szymon Jastrzębski dokonał poświęcenia wszelakich pojazdów mechanicznych oraz rowerów.
W homilii ks. Szymon zwrócił uwagę, że życie człowieka to ciągła droga. Także droga łączy obu dzisiejszych patronów – św. Jakub kojarzy się z pielgrzymowanie drogą do jego relikwii w Santiago de Compostela, a św. Krzysztof – zgodnie z katolicką wiarą opiekuje się naszymi drogami. Kaznodzieja apelował do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych. – W dużym stopniu od nas samych zależy czy dojedziemy do celu – mówił ks. Szymon – musimy pamiętać o tym, że czeka zawsze ktoś na nasz powrót.

Na parkingu przykościelnym stawiło się około 80 pojazdów różnych marek. Poświęcając pojazdy ministranci wręczali każdemu kierowcy „Kartę Kierowcy Chrześcijanina”, w której jest napisana modlitwa do św. Krzysztofa i oświadczenie o byciu katolikiem, które mówi, że w razie wypadku narządy mogą być pobrane w celu ratowania życia innego człowieka.

Michał Chojnacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~aaa 27-07-2013 01:10
a co to kogo obchodzi, że ktoś samochody wodą opryskał ?
| Zgłoś do usunięcia