sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Wyjątkowe stypendia wręczone

Wyjątkowe stypendia wręczone

27-09-2013 08:14 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,955 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wyjątkowe stypendia wręczone
Foto:
5 gimnazjalistów i 3 uczniów szkół średnich z terenu powiatu kolskiego otrzymało w tym roku stypendia Funduszu Stypendialnego Towarzystwa Samorządowego. Podczas uroczystości w Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie odbyło się przede wszystkim wręczenie 2-tysięcznego stypendium. Trafiło ono do Moniki Szaraszek z Konina.
Oprócz tego, po raz pierwszy wyróżniono licealistkę na specjalnego osiągnięcia naukowe. Sylwia Gręda z I Liceum uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce - średnia ocen 5,1. Jej pasją jest biologia. Napisała pracę badawczą dotyczącą roślinności na terenie gminy Grodziec. Otrzymała za nią I miejsce w kategorii „najlepsza praca badawcza” zawodów okręgowych XLII Olimpiady Biologicznej w Poznaniu.
W trakcie uroczystości Ireneusz Niewiarowski, senator, prezes TS ogłosił zmiany jakie wejdą od kolejnych edycji programu.

- Czasy się zmieniają,, więc musieliśmy zmienić pewne parametry. Zwiększyliśmy kryterium dochodowego do 500 zł na osobę. Przy podejmowaniu decyzji komisja kierować się będzie nadal tak jak dotychczas następującymi kryteriami: wyniki w nauce, osiągnięcia i aktywność społeczna oraz sytuacja materialna. Zmiana nastąpi jednak w wagach do punktacji, czyli udziale procentowym poszczególnych kryteriów w całości uzyskanych punktów, tj. wyniki w nauce nadal będą stanowić 50 % ; zwiększony będzie nacisk na osiągnięcia i aktywność, tu udział procentowy wynosić będzie 30 % ; pozostałe 20% to sytuacja materialna (do tej pory stanowiła 30%). Wprowadzone zostaje również od tego roku nowe stypendium za szczególne osiągnięcia. Stypendium wyłaniane będzie przez komisję stypendialną spośród składanych wniosków spełniających kryteria regulaminowe – poinformował senator.

W tym roku 55 stypendiów trafi do gimnazjalistów, 37 do szkół średnich, 7 stypendiów pomostowych otrzymają studenci; 3 stypendia trafią do studentów PWSZ w Koninie (obecnie trwa nabór wniosków, stypendia przyznane zostaną w ramach programu „Agrafka Agory”). Łącznie przyznanych jest 102 stypendiów na rok szkolny 2013/2014. Fundusz wspomógł już 2019 młodych, zdolnych uczniów, 826 ze szkół gimnazjalnych i podstawowych, 1040 – szkół średnich i 153 studentów. Łączna kwota przeznaczona na wypłatę stypendiów to 2 077 400 zł.

Biuro Prasowe Senatora Ireneusza Niewiarowskiego
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!