sim

Wiadomości Miasto Koło Współpraca Gimnazjum nr 2 z Policją

Współpraca Gimnazjum nr 2 z Policją

28-10-2013 11:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,220 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Współpraca Gimnazjum nr 2 z Policją
Foto:
Gimnazjum nr 2 w Kole, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich uczniów, od lat współpracuje z funkcjonariuszami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kole, sierż.szt. Anną Drynkowską i sierż.szt. Danielem Bołą. Są oni zapraszani na zajęcia profilaktyczne, na których uczą młodych ludzi, jak poprawnie się zachowywać oraz tego, jak dokonywać właściwych wyborów.
Uświadamiają im, jak wiele zagrożeń czyha na nich w codziennym życiu oraz informują, jakie mogą być konsekwencje zachowania niezgodnego z prawem, a także tłumaczą, na czym polega proces demoralizacji. Funkcjonariusze opowiadają o tym, jak dużym zagrożeniem dla młodych organizmów są środki odurzające, jak radzić sobie z uzależnieniem oraz jak być asertywnym. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się „Alko-gogle”, które pokazują, jak zachowuje się człowiek pod wpływem alkoholu i jak wiele niebezpieczeństw niesie jego spożywanie. Policjanci chętnie udzielają odpowiedzi na nurtujące młodzież pytania oraz rozwiewają dręczące ich wątpliwości.

Funkcjonariusze pomagają również wychowawcom w rozwiązywaniu bieżących problemów klasowych a także uczestniczą w spotkaniach z rodzicami, podczas których omawiają najczęstsze problemy, z którymi boryka się dzisiejsza młodzież. Sygnalizują też, na jakie zachowania pociech warto zwrócić uwagę, aby uchronić je przed współczesnymi zagrożeniami. Ponadto uczniowie odwiedzają miejscową komendę, gdzie mają okazję przyjrzeć się naocznie pracy policjantów. Współpraca między Policją a Gimnazjum nr 2 w Kole jest bardzo owocna, dlatego będzie kontynuowana w następnych latach, aby wszyscy gimnazjaliści mogli spotkać się ze stróżami prawa.

Szkołę wspiera też Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie, który przeprowadza działania profilaktyczne. Dzięki jego wsparciu młodzi ludzie dowiadują się, jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych oraz z problemami, które są związane z trudnym wiekiem dojrzewania.

Dodatkowo w placówce znajduje się sieć monitoringu oraz pracuje ochroniarz, który pilnuje, aby nikt niepowołany nie przebywał na terenie szkoły. Jego obecność wzmacnia również poczucie bezpieczeństwa młodzieży w szkole.

Współpraca gimnazjum z instytucjami działającymi w Kole daje pewność, że uczniowie potrafią właściwie postępować i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Gimnazjum nr 2 w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!