sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Święto Niepodległości w ZS nr 1

Święto Niepodległości w ZS nr 1

08-11-2013 11:35 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,230 | Komentarzy: 2
Tomasz Nowak
Święto Niepodległości w ZS nr 1
Foto:
zacisze
W Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 3 przy ul. Poniatowskiego od kilku dni jest niezwykle patriotycznie, a podniosła atmosfera zbliżającego się dnia 11 listopada udziela się wszystkim: uczniom, nauczycielom, rodzicom i gościom szkoły.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegają w tym roku nietypowo: w centralnym miejscu Zespołu Szkół już kilka dni temu wystawione zostały albumy przygotowane przez uczniów i dotyczące walki o niepodległość. Na ekranie wyświetlane są prezentacje, przygotowana także została specjalna niepodległościowa wystawa. Równocześnie w szkolnej bibliotece wystawione zostały liczne książki i albumy: wystawa "Nasze dzieje w słowach zapisane..." ma propagować wśród uczniów czytelnictwo książek o tematyce historycznej i patriotycznej. Jednak to, co najciekawsze, dzieje się na przerwach: szkolny korytarz rozbrzmiewa od samego rana patriotycznymi i wojskowymi pieśniami: „Przybyli ułani pod okienko”, „Legiony” (My, pierwsza brygada), „Piechota” i wiele innych. Najważniejsze, że uczniowie z własnej inicjatywy i z zaangażowaniem uczestniczą na każdej przerwie w obchodach Święta: śpiewają gromko patriotyczne pieśni, oglądają wystawy, albumy i kroniki. Taka lekcja patriotyzmu jest atrakcyjna i ciekawa dla młodych ludzi. Przy okazji w obchodach Święta Niepodległości biorą udział nauczycie, rodzice i wszyscy ci, którzy odwiedzają w tych dniach szkołę.

Jak widać przeżywanie patriotycznych świąt i rocznic nie musi kojarzyć się jedynie ze sztampowymi akademiami, ale może odbywać się w podniosłej, a jednocześnie radosnej atmosferze.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
Patriota 12-02-2016 12:08
Nie rozumiem dlaczego ktoś minusuje wypowiedź eli. Patriotyzm się komuś nie podoba???
| Zgłoś do usunięcia
ela 08-11-2013 13:54
Bardzo ważne dla młodych pokoleń jest poznawanie historii ,tradycji naszego kraju.Dzisiaj kiedy te wartości są omijane a wręcz ośmieszane niekiedy wielką rolę do spełnienia mają szkoły..I takie uroczystości, apele powinny odbywać się jak najczęściej, bo niestety z wielu domów rodzinnych dzieci i młodzież nie wyniosą wartości patriotycznych.Wielkie uznanie dla nauczycieli i młodzieży z ZS nr 1 w Kole
| Zgłoś do usunięcia