sim
bricomarche
Wiadomości Sport Frisbee powróciło do Koła [ FOTO]

Frisbee powróciło do Koła [ FOTO]

09-11-2013 12:44 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,913 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Frisbee powróciło do Koła [ FOTO]
Foto:
zacisze
To już szósta edycja turnieju "Frisbee Kołem się toczy". Tego weekendu drużyny z całej Polski przyjechały do naszego miasta, aby w zasadach fair-play rywalizować ze sobą.
9 i 10 listopada hala MOSiR w Kole gości zawodników z całego kraju, którzy uprawiają dyscyplinę zwaną Frisbee.

Czym jest frisbee? Typowe frisbee ma kształt talerza średnicy ok. 20–25 cm i jest wykonane z tworzywa sztucznego. W zależności od zastosowań frisbee mogą się znacznie różnić rozmiarem, ciężarem, twardością materiału i innymi parametrami, które wpływają na zachowanie się frisbee w locie.

Frisbee lata dzięki sile nośnej wytwarzanej przez różnicę ciśnienia powietrza nad i pod dyskiem. Ruch obrotowy stabilizuje lot. Dzięki temu rzucone frisbee może przelecieć nawet kilkaset metrów. Zabawa frisbee polega na rzucaniu i łapaniu, jednak wokół tych prostych zasad zbudowano wiele gier, m.in. disc golf, freestyle frisbee, ultimate frisbee, dog frisbee. W Kole gracze rozgrywają mecze w ultimate frisbee.

Najważniejszą zasadą dzisiejszego turnieju jest zasada fair-play. Tutaj nie ma sędziów, wszystkie spory rozwiązywane są między zawodnikami. Frisbee to jedna z niewielu dyscyplin, w których razem grają kobiety i mężczyźni. Wszyscy oczywiście z uśmiechem na twarzy.Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!