sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło 15-lecie powiatu - sesja naukowa

15-lecie powiatu - sesja naukowa

15-11-2013 14:41 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,726 | Komentarzy: 0
15-lecie powiatu - sesja naukowa
Foto:
zacisze
W starostwie powiatowym jeszcze trwa sesja naukowa „Starostwo i powiat kolski na przestrzeni wieków – w 15. rocznicę powstania samorządu powiatowego”.
Do budynku przy Sienkiewicza 21/23 przybyli ci, którym historia naszego powiatu i jego przemiany ustrojowe nie są obce. Powiat Kolski zdecydował się na zorganizowanie sesji, gdyż dzieje starostwa i powiatu wymagają dalszych studiów i analiz. Obecni wysłuchali kilku referatów tematycznych. Przemawiali: prof. dr hab. Michał Zwierzykowski (Poznań) „Starostwo i starostowie kolscy w XVII i XVIII wieku”, dr Krzysztof Witkowski (Koło) „Rafał hrabia Gurowski - starosta kolski”, dr Mariusz Kaszyński (Brudzew) „Powstanie powiatu kolskiego i jego dzieje do wybuchu I wojny światowej”, dr Piotr Gołdyn (Konin) „Działalność samorządowa i społeczna starosty Wilczyńskiego w świetle doniesień Gazety Kolskiej”, dr Piotr Wąsowicz (Dąbie) „Powiat kolski w latach 1998-2013”. Dodatkową atrakcją był koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Wygłoszone referaty ukazały się drukiem, a książka pod redakcją dra Krzysztofa Witkowskiego była dostępna już podczas sesji.

UM KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!