sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Miasto Koło Warsztaty z rodzicami sześciolatków

Warsztaty z rodzicami sześciolatków

02-12-2013 08:24 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,608 | Komentarzy: 0
Warsztaty z rodzicami sześciolatków
Foto:
zacisze
„Zawsze jest po lecie jesień i inaczej być nie może! Koniec! Kropka na to nawet telewizja nie pomoże!”. Jedni lubią lato, inni wolą jesień , jeszcze innym podoba się zima czy wiosna. Cóż.... każda pora roku ma swoją niepowtarzalną i niepostrzeżenie przemijającą urodę. Aby zatem zatrzymać jeszcze chwilę barwny obraz kończącej się z wolna jesieni, sześciolatki z PM 5 w Kole zaprosiły swoich rodziców na spotkanie z nią w czasie połączonego z warsztatami koncertu „Jesień w wierszu i piosence”.
Organizatorką przedsięwzięcia była nauczycielka p. Izabela Sochacka. Zaprezentowane rodzicom w czasie koncertu w interpretacji sześciolatków wiersze jesienne pt. „W spiżarni”, „Zajączek” „Listopad” , Przyszedł listopad” oraz „A sio, katarzysko!” pozwoliły rodzicom i samym dzieciom wczuć się w jesienną aurę z wiatrem, deszczem, błotem i chłodem, ale także „posmakować” jesiennych smaków i zapachów.

Przygotowane przez panią Izę sześciolatki lubią śpiewać, dlatego też chętnie pochwaliły się swoimi umiejętnościami wokalnymi wykonując piosenki o „Znakach jesieni”, „Kolorowym deszczu” i „Jesiennym wietrze”. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy także w prezentacji dwóch układów tanecznych do muzyki instrumentalnej „Kolorowe listki” i „Jesienna poleczka”. Tak jak bajeczna jesień może oczarować nie jedna osobę , tak i dzieci potrafią bez reszty oczarować swoich rodziców naturalnością i zaangażowaniem. Spotkanie w przedszkolu daje bowiem zupełnie inne tło dla ujawnienia się dziecięcej emocjonalności. Rodzice mogą wówczas spojrzeć na swoje dziecko z zupełnie innej perspektywy. Zobaczyć jak funkcjonuje w grupie, jakie umiejętności już opanowało, jak sobie radzi w nowych sytuacjach społecznych z własnymi emocjami .

Zorganizowany przez panią Izabelę Sochacką koncert był przygrywką do wspólnego działania twórczego. Warsztatowa część spotkania z rodzicami w PM5 koncentrowała się wokół wykonania inspirowanych jesienią obrazów. Rodzice pracowali razem z dziećmi dobierając się spontanicznie w zespoły i sięgając wg upodobania po niezbędne przybory i tworzywa plastyczne. Dzieląc się wspólną przestrzenią obok sześciolatków pracowały mamy, tatusiowie a nawet babcie przybyłe w zastępstwie uwikłanych w pracę zawodową rodziców. Wszyscy radosnej kreacji artystycznej oddawali się z wielkim zapałem. Przy tworzeniu barwnych kompozycji mali i całkiem dorośli uczestnicy warsztatów wykorzystywali elementy różnych technik plastycznych. Obok malowanych farbami form znalazły się elementy wydzieranki, wycinanki, kompozycje z naturalnego materiału przyrodniczego czy rysowane pisakami. W efekcie powstały urokliwe jesienne kompozycje, każda z nich inna i interesująca, a na dodatek opatrzona autografami twórców.

Na „zmęczone” pracą sześciolatki, czekały soki ufundowane przez rodziców oraz pamiątkowe dyplomy upamiętniające wspólne spotkanie przygotowane z pomocą przedstawiciela rodziców , pani Justyny Sobczak.

W wykreowanym przez sześciolatki z pomocą pani Izabeli Sochackiej jesiennym klimacie nie było nic z ponurej jesieni. Było za to kolorowo, ciepło , radośnie i bardzo rodzinnie. Będzie zatem co wspominać z mamą i tata , gdy jesień skończy się i nastaną długie zimowe wieczory.

Jak widać w Przedszkolu nr 5 , jesień … wcale nie musi być nudna.oprac. R.Z. PM5 Koło
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!