sim
bricomarche
Wiadomości Miasto Koło Życie jest snem... - sukces kolskiego LO

Życie jest snem... - sukces kolskiego LO

13-12-2013 08:58 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,798 | Komentarzy: 0
Życie jest snem... - sukces kolskiego LO
Foto:
zacisze
... lub „składa się z marzeń“. Tak zinterpretowali hasło przewodnie tegorocznego Dnia Filologii uczestnicy imprezy, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Konina i regionu. Katedra Filologii od lat promuje się wśród potencjalnych kandydatów na przyszłych studentów anglistyki i germanistyki, organizując dla nich wiele wydarzeń, konkursów i prezentacji.
Najdłuższą tradycję ma Dzień Filologii, wcześniej odbywający się jako dwie osobne imprezy (Dzień Anglisty i Dzień Germanisty), a od trzech lat gromadzący miłośników obu języków razem. Oferta kierowana jest do uczniów, którzy biorąc udział w różnych konkursach (tłumaczeniowym, recytatorskim i teatralnym), mogą sprawdzić swoje umiejętności, odkryć piękno języka angielskiego i niemieckiego przez kontakt z literaturą i sztuką oraz zmotywować się dodatkowo do dalszej nauki języka.

W tym roku gośćmi imprezy odbywającej się w CWD byli uczniowie z 14 szkół z Konina i okolic. Najwięcej nagród zdobyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im Kazimierza Wielkiego w Kole oraz Zespołu Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Znakomicie wypadły również: II Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Koninie, Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy i Zespół Szkół Rolniczych CKU w Kościelcu. Wśród laureatów wielkie brawa należą się Sarze Ortac z Liceum w Słupcy i Dawidowi Urbaniakowi z ZSR CKU w Kościelcu, którzy zdobyli nagrody aż w dwóch konkursach.

Specjalne wyróżnienie przyznano całemu zespołowi z Gimnazjum nr 2 w Koninie, najmłodszym uczestnikom imprezy, którzy przyjechali na konkurs prosto z próbnego egzaminu gimnazjalnego.

W organizację i przygotowanie Dnia Filologii zaangażowani byli wykładowcy i studenci Katedry Filologii. Oprawę muzyczną stanowiły występy studentek filologii germańskiej oraz dwojga członków zespołu „Feedback“.

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego „Cooltura“ przeprowadzili wśród uczestników ankietę z pytaniami o ich ocene działalności promocyjnej Katedry Filologii. Wyniki ankiety pomogą w planowaniu imprez i wydarzeń w kolejnych latach.

PWSZ KONIN
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!