sim
geberit
Wiadomości Na sygnale Mały arsenał broni w pianinie!

Mały arsenał broni w pianinie!

14-01-2014 12:54 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,160 | Komentarzy: 0
Mały arsenał broni w pianinie!
Foto:
zacisze
Kolscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Grzegorzew, który posiadał w miejscu zamieszkania broń myśliwską i amunicję bez zezwolenia, tytoń bez polskich znaków akcyzy, narkotyki, a także różnego rodzaju części i elementy pochodzące ze skradzionego samochodu osobowego. Dziś już wiemy, że mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.
Do zatrzymania mężczyzny doszło w zeszłym tygodniu, kiedy to funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole zapukali do jednego z domów w gminie Grzegorzew. W wyniku działań operacyjnych wydziału kryminalnego, policjanci byli przekonani, że w mieszkaniu przechowywane są narkotyki, jednakże okazało się, że młody mężczyzna posiada również kilka rzeczy nielegalnie.

Wykonujący czynności policjanci w mieszkaniu znaleźli kilkanaście foliowych opakowań tytoniu bez znaków akcyzy o łącznej wadze ponad 8 kilogramów, a także około grama marihuany, lecz to co znajdowało się w pianinie stojącym w jednym z pomieszczeń zaskoczyło wszystkich. W instrumencie muzycznym 25-latek ukrył pięć sztuk broni palnej na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli trzy sztucery , dwie sztuki broni myśliwskiej dwulufowej oraz około 130 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru.

Na dodatek zatrzymany mężczyzna w pomieszczeniach gospodarczych posiadał części i elementy z auta, które zostało skradzione w kwietniu 2013 roku na terenie Warszawy. Zabezpieczone części samochodowe pochodziły z Volkswagena Golfa wyprodukowanego w 2012 roku.

W dniu wczorajszym wobec 25-latka Sąd Rejonowy w Kole na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mieszkaniec gminy Grzegorzew będzie miał dużo czasu na przemyślenia tym bardziej, że był już wcześniej karany za kradzieże i posiadanie narkotyków.

Kolscy policjanci przedstawili zarzuty także 23-letniemu bratu mężczyzny, który przyznał się do posiadania środków odurzających. Młodszemu z braci grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy natomiast może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!