sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Na sygnale Zima -Trudny czas dla bezdomnych

Zima -Trudny czas dla bezdomnych

27-01-2014 10:18 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 1,878 | Komentarzy: 0
Tomasz Nowak
Zima -Trudny czas dla bezdomnych
Foto:
zacisze
Od kilkunastu dni zawitała do naszego kraju sroga zima. W związku z powyższym podczas zimowych mrozów policjanci codziennie udzielają pomocy osobom bezdomnym i nietrzeźwym, którzy są narażeni na ujemną temperaturę powietrza oraz opady śniegu. Policja przypomina, że takie właśnie osoby są najbardziej narażone na śmiertelne wychłodzenie organizmu.
Policjanci w okresie zimowym wykonując obowiązki służbowe zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne lub będące w stanie upojenia alkoholowego. Mundurowi odwiedzają także osoby samotnie mieszkające, których warunki mieszkalne mogą spowodować zamarznięcie oraz osoby, które ze względu na różne perypetie życiowe pozostają na tzw. marginesie społecznym lub mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem.

W okresie zimowych mrozów i opadów śniegu może dojść do bardzo szybkiego wychłodzenia organizmu, a w następstwie do śmierci. W szczególności dotyczy to osób spędzających noc pod gołym niebem lub przebywających w nieogrzewanych pomieszczeniach. Niejednokrotnie zdarza się, że osoby bezdomne znajdują się pod działaniem alkoholu co w niskich temperaturach powietrza potęguje zagrożenie dla życia i zdrowia.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu kolskiego, którzy widzą miejsca gromadzenia się osób bezdomnych oraz znają osoby samotnie mieszkające, mające problemy ze zdrowiem lub osób w podeszłym wieku, które pozostają bez opieki, aby niezwłocznie o takim fakcie powiadomiły Policję, Straż Miejską lub Ośrodek Pomocy Społecznej. Wówczas taka osoba będzie objęta nadzorem i udzielona zostanie profesjonalna pomoc.

Policjanci przypominają również, że w Kole przy ulicy Sosnowej działa noclegownia, gdzie schronienie oraz posiłek otrzymają wszystkie osoby bezdomne.

Nie bądźmy obojętni na los innych osób i nie przechodźmy bez reakcji obok ludzkiego nieszczęścia! Jeżeli sami nie możemy pomóc osobom potrzebującym to poinformujmy o takim zdarzeniu odpowiednie służby. Wszelkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 997 lub 112.

KPP KOŁO
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!