sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Sięgneli po ostateczność - protest [VIDEO]

Sięgneli po ostateczność - protest [VIDEO]

12-04-2014 13:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 32,702 | Komentarzy: 21
Tomasz Nowak
Sięgneli po ostateczność - protest [VIDEO]
Foto:
zacisze
Próbowali wszystkiego: od pism, podań przez osobiste interpelacje podczas sesji rady miasta. Według nich to nic nie dało, dlatego zmuszeni byli sięgnąć po ostateczność. Dzisiaj o 11.00 wyszli na ulicę, aby pokojowo protestować czy też prosić o zajęcie się sprawą bezpieczeństwa na ulicach przy których żyją.
Czują się oszukani przez urzędników, którzy obiecywali pomoc. Mijają dni, tygodnie, miesiące a mieszkańcy nadal czekają na reakcję. Chodzi o budowę chodnika i oświetlenia ulicy Sienkiewicza, od ronda H. Sienkiewicza w stronę wschodnią miasta. W obrębie tego terenu mieszka coraz więcej kolan. Ulice Sienkiewicza, Nagórna, Bugoszyniecka, Krokusowa, Grabskiego, Lewandowskiego, Malinowa, Wiśniowa, Czereśniowa zostały dzisiaj zmobilizowane, aby walczyć o swoje bezpieczeństwo ale i bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci, które każdego dnia tą drogą chodzą do szkoły.

Podstawową kwestią dzisiejszej manifestacji było pokojowe przedstawienie swoich postulatów. Jak podkreślali jej uczestnicy "nie chcemy utrudniać ruchu, chcemy tylko pokazać, a tak naprawdę powalczyć o nasze bezpieczne życie".

O całej sprawie, krokach już podjętych i o prośbach opowiedział nam Tomasz Kniaź, jeden z mieszkańców, który przed kamerą porozmawiał z nami.


Foto: F&A MEDIA
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (21)
haha nadchodzi legion 14-04-2014 11:00
"na Poniatowskiego nikt nie mieszka" zlinczują cię za to Panie M w kolejnych wyborach.... i tutaj nawet Legiony Rzymskie nie pomogą. Na Poniatowskiego mieszka więcej ludzi w porównaniu do Pańskiego POlegionu...as dobrze napisał, dyrektor firmy a dochód z niej zerow. Sami wysnujcie wnioski o naszym wspaniałym zakłamanym Panie M.
| Zgłoś do usunięcia
as 13-04-2014 20:32
Panie radny Mazurkiewicz. Proszę odpowiedzieć na kilka pytań. Powołuje się pan na najstarszą firmę działającą w Kole, w której pan pracuje. Czy może pan podać nazwę tej firmy i zakres jej działalności. Zarabia pan w niej jako dyrektor 1500 zł miesięcznie, ciekawe co to za biznes? Oprócz posiadania zasobów finansowych w wysokości 55000 zł nic więcej pan nie ma. W zawiązku z tym pytanie gdzie pan mieszka i kto finansuje pana mieszkanie? Wytyka pan burmistrzowi brak działań, a doskonale pan wie, że burmistrz realizuje wyłącznie wskazania rady miasta. Nie czuje się pan kłamcą i oszustem, którym powinien zająć się co najmniej Urząd Skarbowy?
| Zgłoś do usunięcia
ola 13-04-2014 15:09
a moze ta ulica jest odstawiona na bok wlasnie dlatego ze mieszka na niej pan M?
| Zgłoś do usunięcia
as 13-04-2014 13:50
Panie Burmistrzu. Dziwię się, że nie realizuje pan oczekiwań mieszkańców. Sugeruję wybudować chodnik i oświetlenie, podwyższyć wartość działek , a tym samym podwyższyć podatki. Inwestycja szybko się zwróci, a miasto i tak wyjdzie na swoje.
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 13-04-2014 13:20
No to pięknie się zaczyna kampania wyborcza ! Najpierw do europarlamentu a później do rady ! Może by tak ring przygotować do walki między partiami ? Utopimy na to kolejne pieniądze z budżetu miasta ?! Panie Mazurkiewicz jest Pan radny bezradny skoro przez 3 lata nie mogliście nic zrobić?! Walczycie o Sienkiewicza a uważacie ,ze niepotrzebne są chodniki na Poniatowskiego to Skandal ! Jest tam szpital,cmentarz,DPS i tymi chodnikami chodzi dużo więcej osób niż po wschodniej części Sienkiewicza. Zastanówcie się co mówicie przed kamerami ! i ważcie każde słowo bo może to drogo kosztować ! Jak czują się mieszkańcy ,którzy tam mieszkają ? Proszę sprawdzić w biurze meldunkowym ile osób zamieszkuje Poniatowskiego !? Lewa strona jest dobra a co z prawą ,która wiedzie na cmentarz? dokończmy jedną w całości i róbmy następne !
| Zgłoś do usunięcia
karol 13-04-2014 11:03
przepraszam, pomyliłem się, nie o was chodzilo w poprzednim komentarzu - wspieram was karol
| Zgłoś do usunięcia
karol 13-04-2014 10:54
a czemu na pieszo nie przyszliscie z domow? tylko autami i zaparkowaliscie przy sklepie? wszedzie autem jezdzicei bo za daleko macie do centrum...
| Zgłoś do usunięcia
ddddd 13-04-2014 09:08
wiadomo, ze wystawa na Ratuszu mu nie w smak. On ciagle atakuje muzeum. No i naszą narodową.. tardycję... nic dziwnego. Miasto to nie tylko inwestycje, ale rowniez kultura. miasto musi się czymś promowac no i mieszkańcy musza miec gdzie pójść, np. do cyfrowego kina... Ten aspekt miasta też jest wazny i nie należy o tych mieszkancach zapominać. Sa tacy co chca pójśc do kina i tacy co chca zobaczyć prawdziwą nowoczesną wystawę. ja taka jestem. chce korzystac z ofert kulturalnych
| Zgłoś do usunięcia
jjjjj 13-04-2014 08:41
Pan M. bije wyborczą pianę. Kolejny news z panem M na tym portalu. Widac, że e-kolo się stara. Tylko w którą strone? Pokażcie ilu bylo tych mieszkanców? 5-10? Bo więcej nie było. Wielki protest. Glosujcie na PO a bedzie wszystko i geotermia i rewitalizacja starowki.... Nie można wszystkiego zrobić naraz, ale to dobry moment żeby w kampanii na burmistrza to wykorzystać... tzn. tych mieszkańcow.
| Zgłoś do usunięcia
szlachta 13-04-2014 00:00
To co ten Mazurkiewicz zrobił przez ten czas jak jest radnym. Konkrety poproszę. Rok trwa więc wielkie krzyki. Żeby zmienić cokolwiek w naszym mieście nie głosujcie na tych co teraz "rządzą". Dobrze radzę. Teraz widzą problemy związane z geotermią, brakiem pracy, lipnymi drogami, brakiem pozyskiwania inwestorów i środków unijnych. Niech pokaże chodź jedno ziarnko zadziałania przez całą swoją kadencję żeby iść w tym kierunku. Uwierzcie że są ludzie młodzi z nowymi pomysłami na nasze miasto. Swoją drogą to Nasz Legionista ma ogromny wpływ na to co ukazuje się na tym niestety ale zależnym portalu.
| Zgłoś do usunięcia
koala 12-04-2014 19:26
Wymieniłbym w tym miejscu przynajmniej kilka spraw-równie ważnych dla Koła i okolic,jak ten chodnik; Pod adresem Starostwa;CHODNIK W OKOLICACH szkoły pODSTAWOWEJ NR:4 w kierunku Borków, 2.chodnik i ścieżka rowerowa od granic miasta Koła do Osieka Wielkiego. 3.Poprawa bezpieczeństwa przechodniów na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ulica Powstańców Wielkopolskich i dalej na osiedle Tulipanowa. 4.Remont-wymiana nawierzchni na ulicy Grodzkiej-jeśli nie można lać asfaltu-to kostka brukowa-wkoło ratusza można było,lub na Asnyka .
| Zgłoś do usunięcia
Zaobserwowany 12-04-2014 14:43
Pan Dyrektor SP nr 1 Romuald A. wspiera protest czy PO?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 12-04-2014 14:24
Pan Mazurkiewicz ostro o innych radnych i burmistrzu. Inni sie boja powiedziec cokolwiek zlego, zeby tylko czasami to nie bylo zle odebrane. Walczcie o lepsze jutro dla nas i naszych dzieci a nie tylko podnoscie sobie diety
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec 12-04-2014 14:16
basen wybudowany, czyli zakonczone co niedokonczone a teraz poprosimy o zmiane skladu wladz. Nie wiem ile w tym kampanii a ile szczerej checi pomocy, ale od dluzszego czasu robi duzo i gloso. Oby to pomoglo! Tulipanowa jest z Wami!
| Zgłoś do usunięcia
BorysB 12-04-2014 14:14
Ja jako kolanin popieram ten protest. Niech nasi "Radni", "Burmistrz", "Starosta" w końcu obudzą się z zimowego snu, a może dać im łopaty!
| Zgłoś do usunięcia
Marian Z 12-04-2014 14:14
Wcale się nie zdziwię jak Pan Mazurkiewicz zostanie Burmistrzem. Mówi przekonywająco co co ważne widać, że działa i nie chodzi o to czy idą wybory czy nie, bo każdy inny kandydat ma prawo też być tak aktywny, a przede wszystkim być z mieszkańcami. Wydaje mi się że że obecny Burmistrz i Pan Mazurkiewicz będą liczyć się o zwycięstwo bo reszta jest już daleko w tyle.
| Zgłoś do usunięcia
ola 12-04-2014 14:00
a co maja powiedziec inni? potrzeb jest wiele, ale nie wszystko da sie zrobic, chociaz fakt, tam jest naprawde zle.. zima szczegolnie jedno wielkie bloto
| Zgłoś do usunięcia
Janusz 12-04-2014 13:18
ja się tylko dziwie po co remont chodnika na ul. Poniatowskiego skoro tam chodnik jest po 2 stronach i bez przesady nie sa w zlym stanie. Tutaj nie ma nic ani chodnika ani oswietlenia,,
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 12-04-2014 13:09
tak myslalem, czyli widzimy gdzie urzednicy i nasze wladze nasz maja...
| Zgłoś do usunięcia
asdsrhfyjht 12-04-2014 13:08
burmistrz? przecież sobota dniem wolnym od pracy jest dla urzędników...
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 12-04-2014 13:06
a burmistrz byl?
| Zgłoś do usunięcia