sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Woda wciąż daje się we znaki

Woda wciąż daje się we znaki

18-05-2010 14:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,520 | Komentarzy: 1
Woda wciąż daje się we znaki
Foto:
zacisze
Wczorajsze opady deszczu spowodowały w naszym mieście i okolicach poważne szkody i podtopienia. W godzinach popołudniowych woda przedostała się na nawierzchnię ul. Włocławskiej, całkowicie wyłączając ją ze stanu używalności.
Już ponad dobę trwa akcja strażaków i Służby Drogowej przy skwerze między ulicą Włocławską i aleją Jana Pawła II oraz na osiedlu Nagórna.

Wczoraj niewielki rów odprowadzający wodę deszczową z pól znad lasu w Mikołajówku na nadwarciańskie łąki, nie wytrzymał zbyt dużej przepustowości i wystąpił z brzegów. Zalał m.in. osiedle przy ul. Nagórnej (w okolicach firmy Wood-Mizer) oraz ulicę Włocławską i Wojciechowskiego. W okolicznych blokach pozalewane są piwnice.

Akcja straży pożarnej trwała niemal całą noc i została wznowiona nad ranem. Obecnie na ul. Włocławskiej pracują pompy, który toczą wodę z kanału i zalanego skweru na nawierzchnię ulicy. Około godziny 13.30 kanalizacja deszczowa przestała odbierać wodę i nawierzchnia z chodnikami zostały zalane.

Obecnie z ruchu drogowego wyłączono odcinek ulicy Włocławskiej od Ronda Włocławskiego (skrzyżowanie z ul. Niezłomnych i ul. Powstańców Wlkp.) do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Blizną i al.Jana Pawła II. Kierowcom, którzy zaparkowali przy ul. Włocławskiej, zaleca się przestawienie samochodów na inne parkingi.

Trudno ocenić, ile jeszcze potrwa akcja wypompowywania wody. Możliwe, że utrudnienia czekają nas jeszcze przez kilka dni.


ZOBACZ ZDJĘCIA !!!

Marcin Nowacki
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~lcnPYoMdBVfrJiXa 19-01-2012 22:13
Your cranium must be procetting some very valuable brains.
| Zgłoś do usunięcia